Górnik wraca do gry czwórką obrońców?

Przeciwko katowiczanom zabrzanie cały mecz grali kwartetem defensorów. Czy to sygnał odejścia od ustawienia z trójką stoperów?
Zabrzanie przyzwyczaili kibiców i... rywali do gry trzema środkowymi defensorami, ewentualnie piątką obrońców, kiedy atakował rywal. Tymczasem przeciwko GKS w obu połówkach konsekwentnie grali czwórką defensorów. W pierwszej połowie byli to Sadzawicki, Danch, Kopacz i Magiera, a w drugiej Słodowy, Teichman, Szeweluchin i Kosznik. 
- Straciliśmy w zeszłym sezonie bardzo dużo goli, a okres letniej przerwy po to jest, by szukać nowych pomysłów i rozwiązań. Dziś niczego jeszcze nie przesądzam, ale będziemy w kolejnych meczach też szukać optymalnego ustawienia tej formacji – mówi Robert Warzycha.
Piłkarze grający po przerwie mieli łatwiejsze zadanie, bo też zmiennicy GKS zbyt wysoko poprzeczki nie zawiesili, ale warto odnotować dobrą grę Mateusza Słodowego, który podpisał z Górnikiem nowy kontrakt. Będzie obowiązywał rok.
- Nie wiem, co wymyślą na nowy sezon trenerzy – mówi Łukasz Madej. - Gra trójką miała wiele pozytywów, w końcu dała nam pewny awans do ósemki, a niewiele brakowało, by walczyć o podium. To raczej kwestia ludzi i błędów niż ustawienia na boisku, ale zobaczymy. Mamy trzy tygodnie, kilka gier do rozegrania i będziemy mądrzejsi – kończy pomocnik zabrzan pytany o ustawienie Górnika w nowym sezonie.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]