Z Piastem bez Mateusza Słodowego

Górnik w piątek zagra na wyjeździe w Gliwicach. Trener Robert Warzycha nie będzie mógł skorzystać z gracza, który występował w pierwszych dwóch kolejkach.
Mateusz Słodowy zarówno starcie z Wisłą (1:1), jak i z Górnikiem Łęczna (1:2) rozpoczynał w podstawowym składzie, ale w tym drugim wspomnianym meczu doznał kontuzji. Musiał zejść z boiska w 78 minucie. Jak się okazało, Słodowy ma uraz mięśnia dwugłowego i nie zagra w starciu derbowym. 
- Mam nadzieję, że skończy się na dwóch tygodniach i będę mógł wrócić do gry – mówi Słodowy, a to stawia pod dużym znakiem zapytania jego grę także w kolejnym meczu z Jagiellonią Białystok.
Robert Warzycha ma więc pierwszy problem personalny do rozwiązania, a dotyczy on akurat pozycji, która już przed sezonem nie miała zdecydowanego „numeru jeden”. Trener mówił o tym głośno i jeszcze tydzień przed ligą listę zawodników, którzy mogli grać na prawej obronie niespodziewanie otwierał Kamil Cupriak, sprowadzany do Zabrza jako utalentowany napastnik. Cupriak grał w obronie w sparingach, jednak słabo wypadł w ostatnim, który Górnik zagrał przed sezonem, więc w Krakowie wyszedł na boisko Słodowy.
W odwodzie jest jeszcze Dominik Sadzawicki, który sporo grał jesienią ubiegłego roku, ale potem stracił zaufanie trenera. Z kolei Maciej Mańka leczy się po zerwaniu więzadeł i do gry wróci najwcześniej za dwa miesiące. Sytuacja nie jest więc komfortowa, jednak mało prawdopodobny jest powrót Górnika do gry trójką środkowych obrońców. W Zabrzu zastanawiają się nawet nad sprowadzeniem nominalnego prawego defensora, jednak priorytetem wciąż jest podpisanie kontraktu z napastnikiem. Mało prawdopodobne, że znajdą się pieniądze jeszcze na dwóch nowych piłkarzy.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]