PP: Przed meczem Zagłębie - Górnik

Początek sezonu jest dla kibiców futbolu na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim pełen smakowitych dań.
Nie wybrzmiały jeszcze echa pierwszoligowego starcia GKS-u Katowice z Zagłębiem Sosnowiec, i nie znamy wszystkich jego konsekwencji, a już szykuje się kolejna odsłona zagłębiowsko-śląskich derbów. W 1/16 finału Pucharu Polski beniaminek I ligi podejmie Górnika Zabrze. Na tym etapie pucharowej rywalizacji obie drużyny spotkały się nie tak dawno, bo w sezonie 2009/10. 
Zagłębie grało wtedy w drugiej lidze, a Górnik tak jak i teraz w ekstraklasie. Na Stadionie Ludowym nieoczekiwanie doszło jednak do niespodzianki. Sosnowiczanie wygrali 2:0 po samobójczej bramce Mariusza Gancarczyka i trafieniu Michała Filipowicza.
Ryszard Komornicki, wtedy trener Górnika, był po meczu wściekły i bezradny. Mówił długo, ale najmocniej wybrzmiało stwierdzenie, że jego piłkarze "za mało kochają piłkę nożną". Przemysław Pitry, zawodnik Górnika, który grał wcześniej w Zagłębiu, uważał, że po takim meczu trzeba się "spoliczkować".
Emocjonalnych wypowiedzi było więcej, a w Sosnowcu najbardziej pamiętają słowa trenera Piotra Pierścionka o "popierd... drużynie". Szkoleniowcowi Zagłębia chodziło o to, by jego zespół z równym zaangażowaniem co do prestiżowej potyczki z Górnikiem podchodził również do drugoligowych spotkań, które ogląda garstka osób.
Kibice Górnika - jak wiadomo - zaprzyjaźnieni są z fanami GKS-u. Oznacza to, że tym razem sosnowiczanie zmierzyć się muszą z organizacją meczu podwyższonego ryzyka.
- Przekazaliśmy gościom 400 biletów; to więcej niż 5 procent pojemności obiektu, czyli 250 - zdradza prezes Zagłębia, Marcin Jaroszewski. - Wynajęliśmy zgodną z przepisami liczbę pracowników ochrony i... czekamy na spotkanie.
Konfrontacja Zagłębia z Górnikiem rozpocznie się w środę o godz. 19:00.

źródło: Gazeta Wyborcza / SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]