Górnik pod presją

Przed sezonem pewnie nikt się nie spodziewał, że mecz w Sosnowcu będzie miał dla Ślązaków taki ciężar gatunkowy.
Goście wyjdą na boisko jako ostatnia drużyna ekstraklasy, która przegrała trzy ostatnie mecze. Nikt nie ma wątpliwości, że znacznie ważniejszy będzie wynik sobotniego starcia z Termalicą w lidze, ale... - To spotkanie ważne dla gospodarzy, ale chyba jeszcze ważniejsze dla nas – mówi Robert Warzycha. Dyrektor sportowy Górnika musi podjąć decyzję, czy wystawić optymalny skład, czy jednak dać odpocząć kilku zawodnikom przed sobotnią ligową potyczką w Mielcu.
Wczoraj na Roosevelta doszło do spotkania trenerów z zarządem oraz radą drużyny i można założyć, że nie było klepania się po plecach. Później działacze ze sztabem szkoleniowym udali się na urodziny do prezydent Zabrza, Małgorzaty Mańki-Szulik, właściciela klubu. Jechali z kwiatami i prezentami, ale pewnie trudno było uniknąć tematu ostatnich porażek zespołu. Czy także ich konsekwencji? Nikt dziś nie przewidzi, co może się wydarzyć na początku przyszłego tygodnia, gdyby oczywiście zapaść drużyny trwała.
Po poniedziałkowym oświadczeniu Warzycha zdaje sobie sprawę, że choć to tylko 1/16 Pucharu Polski, to ciśnienie meczu może być wyjątkowo duże... - Pojedziemy do Sosnowca, by wygrać, choć spodziewam się trudnej przeprawy. Musimy poprawić naszą grę w obronie. Ona nie może wyglądać tak jak w sobotę - dodaje Warzycha, który na pewno ma dylemat dotyczący obsady defensywy.
Powoli wracają do zajęć Mateusz Słodowy i Mariusz Magiera, dwaj skrajni obrońcy. Z nimi w składzie Górnik zagrał najlepszy w tym sezonie mecz z Wisłą w Krakowie, jednak po urazach dziś na boisko pewnie jeszcze nie wyjdą. W Mielcu? Okaże się za kilka dni. Pytanie, jak traktować bardzo słaby mecz duetu Kopacz-Danch przeciwko „Jadze”. Jako wypadek przy pracy, czy jednak szukać nowego pomysłu na ustawienie środka defensywy. Nie brak opinii, że w obecnej sytuacji nie wypadłby na tej pozycji gorzej choćby Radosław Sobolewski. Na te i kilka innych pytań musi znaleźć odpowiedź Warzycha, przed którym dwa najważniejsze mecze, chyba od czasu pojawiania się w Zabrzu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]