Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Leszek Ojrzyński (trener Górnika Zabrze): - Przed meczem mówiliśmy, że musimy zabezpieczyć środkową strefę boiska, a tymczasem rywale wchodzili w nas, jak w masło. Przy rzucie karnym możemy mówić o nieodpowiedzialnym zachowaniu naszych zawodników. Po przerwie nasza gra wyglądała trochę lepiej, ale na dobicie dostaliśmy trzecią bramkę. Nic, musimy wziąć się do pracy. 
- Pozytywy? Widziałem je może w grze trzech zawodników. Czeka nas sporo pracy na treningach i przede wszystkim rozmów. Mentalnie wyglądaliśmy bardzo słabo. Można przegrać, ale trzeba walczyć tak, jak robiła to Termalica. Gospodarze mieli o 50 procent więcej fauli od nas. Byliśmy za wolni, by przerywać akcje Termaliki. Cóż, trzeba wierzyć. W pierwszym meczu z Wisłą gra Górnika nie wyglądała najgorzej, ale ciągle popełniane są te same błędy. Kolejny raz straciliśmy trzy bramki. Trudno obwiniać pojedynczych zawodników, bo to raczej był ciąg wydarzeń. Poprawa gry w obronie to priorytet.

Piotr Mandrysz (trener Termaliki Bruk-Bet Nieciecza): - Przed meczem zdawaliśmy sobie sprawę z kim gramy. To dla nas zaszczyt, że możemy rywalizować z tak utytułowanym zespołem, 14 tytułów mistrza Polski nie zdobywa się przez przypadek. Każdy klub ma lepsze i gorsze momenty. W tej chwili Górnikowi idzie troszkę gorzej, ale każda seria kiedyś się kończy. Jako mieszkaniec Śląska jestem również kibicem tej drużyny. Dziś byłem po drugiej stronie barykady, moim celem było, aby mój zespół zainkasował kolejne trzy punkty. Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa, nie przyszło ono łatwo. Walczyliśmy nie tylko z przeciwnikiem, ale potwornym upałem. Te sześć punktów po pięciu spotkaniach jest dla nas satysfakcjonującym wynikiem, jednak nie spoczniemy na laurach. Chcemy naszym kibicom, władzom klubu dalej sprawiać radość. Chciałbym podziękować fanom (za obecność - PAP), bo dziś na trybunach, przy tej pogodzie oni też się męczyli.

źródło: Sport / PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]