Leszek Ojrzyński: Oby był to dobry tydzień

Leszek Ojrzyński, trener Górnika po sobotnim sparingu wypowiedział się w kilku ważnych kwestiach, m.in. o przygotowaniach do derbów.
» Dlaczego graliście tylko dwa razy po 35 minut?
- To wystarczająca dawka po tym, co działo się w ostatnich dniach. Musi być czas na ciężką pracę, nieco lżejszą, ale też odpoczynek. Ten ostatni piłkarze mieli w niedzielę, a od poniedziałku przygotowujemy się już do derbów. Oby był to dobry tydzień... 

» Skąd pomysł zdobycia Szyndzielni?
- Przerabiałem to już w Podbeskidziu. Zresztą wtedy po zejściu z gór w zasadzie od razu przyjechaliśmy na mecz sparingowy do Zabrza. Dlaczego plecaki, śpiwory i wędrówka? Trzeba się lepiej poznać, zintegrować, budować atmosferę. Przecież mamy pięciu nowych ludzi. W sumie sześciu, ale czekam jeszcze na Adama Dźwigałę. Naprawdę nie było łatwo. Na szczyt weszliśmy, kiedy było już ciemno. Zejście też nie należało do łatwych, tym bardziej, że jedna grupa pobłądziła i schodziła dwa razy dłużej. Fajny wyjazd, myślę, że potrzebny, choć doskonale wiem, że najważniejsze będą wyniki, jakie osiągniemy na boisku.

» Wisłoka to był wymarzony rywal na czas reprezentacyjnej przerwy?
- Nie bardzo, ale trzeba było uszanować wcześniejsze ustalenia. Tym bardziej, że graliśmy z klubem, który jest z Górnikiem bardzo zaprzyjaźniony. Tak naprawdę lepszego rywala miały rezerwy, które grały z Ruchem II. Kilku zawodników pokazało się z dobrej strony.

» Grupa zawodników, która grała z Wisłoką, jest bliżej meczowej osiemnastki na niedzielne spotkanie przy Cichej?
- Część piłkarzy grających w rezerwach na pewno będzie walczyć o to, by do Chorzowa pojechać. Ten podział o niczym nie świadczył, co dotyczy też bramkarzy. Przecież Sebastian Przyrowski miał więcej pracy w meczu rezerw niż obaj bramkarze broniący przeciwko Wisłoce.

» Zadebiutował Paweł Widanow. Jak pan ocenia Bułgara?
- Nie jest jeszcze gotowy do gry na 100 procent. Tyle dziś mogę powiedzieć. Mamy tydzień do meczu. To sporo treningów i rozmów.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]