Oświadczenie Zarządu Górnika Zabrze SSA

Wielkie Derby Śląska to wielkie święto futbolu, które przeżywają na swój sposób kibice obu drużyn. Zarząd Górnika Zabrze w sytuacji, gdy wojewoda śląski zamknął na stadionie Ruchu sektor dla kibiców gości postanowił obejrzeć niedzielny mecz wspólnie z sympatykami klubu, by razem przeżywać derbowe emocje. 
W historii derbowych meczów Górnika z Ruchem wielokrotnie mieliśmy przykłady pozytywnych emocji boiskowych, które przynosiły kibicom obu drużyn niezapomniane wrażenia. W Zabrzu, mimo upływu czasu, doskonale pamięta się mecz na stadionie Ruchu w połowie lat 70-tych, gdy wracający do zdrowia i formy po ciężkiej kontuzji Włodzimierz Lubański został przyjęty oklaskami przez kibiców Niebieskich, zaś chorzowscy piłkarze nie atakowali przesadnie gwiazdy Górnika i reprezentacji Polski, by nie odnowił mu się uraz...
To właśnie w meczu charytatywnym na rzecz rodzin ofiar tragedii górniczej w kopalni "Halemba", rozegranym w 2006 roku na stadionie Ruchu, oklaskiwany był grający w reprezentacji Śląska Adam Kompała, król strzelców w barwach Górnika, który strzelił wówczas gola reprezentacji Polski.
Także w Zabrzu piłkarze Ruchu spotykali się z dowodami sympatii i uznania, szczególnie wtedy, gdy zdobywali mistrzowskie tytuły, prezentując wysoką formę sportową. Zarząd Górnika Zabrze wyraża więc nadzieję, że Wielkie Derby Śląska mogą być przykładem poprawnych relacji łączących oba kluby.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]