Leszek Ojrzyński: Czekają nas megaderby

Leszek Ojrzyński trenerem Górnika jest dopiero niespełna miesiąc. Teraz przed nim najważniejsze wyzwanie. - Trenować Górnika i grać z Ruchem to jest coś wielkiego. To są naprawdę megaderby. Niektórzy, a pewnie i większość uważa, że to największe derby w Polsce. To jest dla nas wyróżnienie. Na pewno jesteśmy podekscytowani, ale musimy opanować emocje i nerwy. Przede wszystkim będziemy chcieli stworzyć dobre widowisko. Zarówno my, jak i Ruch, będziemy walczyć o pełną pulę - zapewnił Ojrzyński.
- Kiedy pracowałem w Podbeskidziu to o meczach z Górnikiem czy Ruchem mówiło się jako o derbach województwa śląskiego. Są moje pierwsze prawdziwe derby. Spotykają się dwa zasłużone kluby. Jest to dla mnie coś nowego i pierwszy raz będę w tym uczestniczył - dodał.
W kadrze zabrzańskiego klubu są trzej bramkarze: Sebastian Przyrowski, Radosław Janukiewicz i Grzegorz Kasprzik.
- Decyzja, kto zagra jeszcze nie zapadła. Dla mnie to też jest nowość mieć w zespole takich trzech doświadczonych "koni". Zazwyczaj jest takich dwóch, a trzeci to młodzian, ale zdecydowaliśmy się pozyskać jeszcze Radosława Janukiewicza. Mają ze sobą rywalizować. Są na tyle doświadczeni, że żadna presja im nie przeszkodzi. Cały czas grali na równym poziomie, dlatego wybór jest trudny. Oby na innych pozycjach były takie problemy - mówi Ojrzyński.

źródło: gornikzabrze.pl / SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]