Koniec rekordowej serii Górnika

W pierwszym meczu 9. kolejki Ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał Śląsk Wrocław (2:0) i sięgnął po pierwsze zwycięstwo od 17 maja. Drużyna Leszka Ojrzyńskiego nie ustanowiła tym samym nowego niechlubnego rekordu klubu.
W 13 kolejnych ligowych spotkaniach Górnik zdobył tylko cztery punkty (0-4-9) i wyrównał niechlubny rekord klubu pod względem kolejnych ligowych meczów bez zwycięstwa, który 35 lat temu ustanowił zespół prowadzony przez Zdzisława Podedwornego. Górnik zaczął wtedy sezon 1980/1981 od zwycięstw ze Śląskiem Wrocław i Szombierkami Bytom, ale w 13 następnych kolejkach zanotował sześć remisów i poniósł siedem porażek, a jego niemoc trwała od 27 sierpnia 1980 do 15 marca 1981 roku.
Pokonując Śląsk, piłkarzom Górnika udało się zatem nie ustanowić nowego rekordu klubu pod względem spotkań bez zwycięstwa, ale w 2015 roku i tak zdążyli zapisać się na kartach historii w niechlubny sposób: w minionym sezonie nie wygrali dziewięciu kolejnych ligowych meczów przed własną publicznością i to najdłuższa taka seria w dziejach klubu.

źródło: wp.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]