Trybuna północna z pozwoleniem na użytkowanie

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Zabrzu wydał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie dolnej części trybuny północnej zabrzańskiego Stadionu.
Pozyskanie pozwolenia na użytkowanie kolejnej już części Nowego Stadionu w Zabrzu zwiększyło pojemność obiektu do ponad 8 500 miejsc. Przypomnijmy, że w lipcu tego roku inwestor udostępnił kibicom trybunę południową z liczbą 2 500 krzesełek, która na każdy mecz ligowy Górnika zapełnia się po brzegi. 
Obowiązkowa kontrola poprzedzająca wydanie opinii wykazała, że przyjęte przez inwestora rozwiązania techniczne dotyczące dolnej części trybuny północnej, tak samo jak poprzednio miało to miejsce z trybuną południową, umożliwiają użytkowanie tej części Stadionu zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem i zachowaniem obowiązujących przepisów prawa, a przyjęte przez inwestora rozwiązania w pełni umożliwiają kontynuację pozostałej części inwestycji.
Nowa trybuna północna zapełni się kibicami po raz pierwszy już 4 października podczas spotkania Górnika Zabrze z Legią Warszawa.

źródło: stadion-zabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]