Leszek Ojrzyński: Twardo stąpamy po ziemi

- Wiele razy mówiłem, że Górnik ma w trakcie meczu zbyt dużo przestojów. Tym razem też były – mówi trener Górnika, Leszek Ojrzyński.
» W pana trenerskiej karierze miał już miejsce podobny mecz?
Leszek Ojrzyński: - Przede wszystkim nie mówmy o trenerskiej karierze, bo na takie określenie trzeba sobie zasłużyć, a ja jestem w tym zawodzie na poziomie ekstraklasy tylko pięć lat. To moja praca. Podobny mecz? Wygraliśmy bardzo ważne i prestiżowe derby, nie dość, że z lokalnym rywalem, to jeszcze z liderem. To oczywiście coś nowego, także dla mnie. Choć były też inne niecodzienne mecze. Wygrywaliśmy, kiedy moja drużyna od drugiej minuty grała w dziesiątkę, wygrywaliśmy w dziewiątkę... Te mecze mają ten wspólny element, że zostały przez piłkarzy wybiegane i pokazali oni fantastyczny charakter. Wiele razy mówiłem, że Górnik ma w trakcie meczu zbyt dużo przestojów. Tym razem też były, szczególnie w pierwszej połowie, ale po przerwie wyglądało to znacznie lepiej.

» Ten sam zespół trzy dni wcześniej zagrał z Łęczną słaby mecz, w którym nie potrafiliście do końca utrzymać prowadzenia. Jak to wytłumaczyć?
- Najprościej powiedzieć, że taka jest piłka. Zresztą między innymi na tym polega jej urok. Przecież przed meczem wiele osób zastanawiało się tylko nad rozmiarami naszej porażki. To jest piłka, każdy mecz jest inny. W kilka dni można pewne rzeczy skorygować, mecz też układa się różnie. W przerwie zdawaliśmy sobie sprawę, że kluczowy będzie gol na 2:2, bo pozwoli nam wrócić. I tak faktycznie było. Twardo stąpamy jednak po ziemi, bo za tę efektowną wygraną dostaliśmy trzy punkty i wciąż jesteśmy na ostatnim miejscu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]