Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Leszek Ojrzyński (trener Górnika Zabrze): Przyjechaliśmy tu wygrać, bo remisy dużo nam nie dają, to tylko jeden punkt a remisów nazbieraliśmy najwięcej w lidze. Mecz nie zaczął się dobrze; w głupi sposób straciliśmy bramkę, zamiast wybić piłkę to asystowaliśmy. Całe szczęście, że potem zareagowaliśmy, wyrównaliśmy po stałym fragmencie gry i mecz zaczął się praktycznie od nowa. 
- Były wzloty, były upadki, najważniejsze, że odnieśliśmy zwycięstwo. Czy szczęśliwie, czy nie, nie będę wnikał. Na pewno dużo błędów popełniliśmy. Cieszymy się, bo zagraliśmy nie tylko dla siebie, dla najbliższych, ale i całego Śląska, bo 4 grudnia jest Barbórka; większość ludzi pewnie kibicuje Górnikowi, który jest w trudnej sytuacji. I może być radosny wieczór i my się, mam nadzieję, to tego przyczyniliśmy. Ale stąpamy twardo po ziemi, bo jesteśmy pod kreską.

Michał Probierz (trener Jagiellonii Białystok): Spotkanie zaczęliśmy bardzo dobrze, zdobyliśmy gola, utrzymywaliśmy się przy piłce, kontrolowaliśmy w stu procentach ten mecz. Po przypadkowej bramce po wrzucie z autu Górnik nabrał pewności siebie, widać było że łatwiej utrzymywał się przy piłce. Wkradła się nerwowość w naszej grze. W przerwie uczulaliśmy zawodników, by nie podejmować zbyt dużego ryzyka, żeby nie nadziać się na jakąś kontrę, jak Górnik robił to bardzo dobrze w meczu z Piastem. Ale popełniliśmy błąd.
- Zdobyliśmy bramkę na 2:2, wyszedł jednak brak doświadczenia, bo w tym momencie trzeba było szanować ten remis, nie rzucać się "na hurra" żeby zdobyć trzeciego gola. Górnik nas ukarał i trzeba to przyjąć. Trzeba tych zawodników odbudować. Zrobiliśmy krok do przodu jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne, wygraliśmy dwa mecze i ten tydzień mógł zakończyć się dla nas bardzo dobrze. Nie zakończył się, ale trzeba to przyjąć z pokorą a punkty zdobyć w pozostałych spotkaniach, żeby o pierwszą ósemkę walczyć na wiosnę.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online