Wielkie Derby Śląska zobaczy ponad 20 tys. kibiców?

Czasu do Wielkich Derbów Śląska niewiele, prezes spółki Stadion w Zabrzu jest jednak optymistą. - Jeżeli nic szczególnego się nie wydarzy, to zdążymy z pracami i mecz będzie mogło zobaczyć 24 tys. kibiców - mówi Tadeusz Dębicki.
Wielkie Derby Śląska mają już konkretną datę. Spotkanie Górnika z Ruchem Chorzów odbędzie się w Zabrzu w niedzielę 21 lutego o godz. 18:00. To o tyle ważna data, bowiem władze miasta oraz spółka Stadion w Zabrzu od wielu miesięcy deklarują, że tego dnia na stadionie przy Roosevelta pierwszy raz będzie mogło siąść 24000 widzów. Tyle mają mieścić trzy już wybudowane, ale wciąż nie oddane do użytku trybuny.

Zdążycie?
Tadeusz Dębicki (prezes spółki Stadion w Zabrzu): - To jest budowa, więc zawsze są pewne obawy, ale na dziś mogę powiedzieć, że jeżeli nic szczególnego – odpukać – się nie wydarzy, to zdążymy. W tej chwili na budowie pracuje dziennie około 400 osób. To rekordowa liczba. Harmonogram prac mamy rozpisany na każdy dzień. Wszystko jest pod kontrolą, terminy są dotrzymywane. Czasu jest już niewiele, ale jestem optymistą.

Po drodze są jeszcze święta...
- Oczywiście przez tych kilka dni prace będą wstrzymane, ale na pewno święta nie sprawią, że przerwa potrwa dłużej niż absolutne minimum. Bierzemy to pod uwagę.

Terminy odbioru prac budowlanych nie będą problemem?
- Mam nadzieję, że nie. Od dłuższego czasu w zasadzie non-stop jesteśmy w kontakcie z wszystkimi służbami, które ostatecznie będą musiały dopuścić stadion do użytku, by nie było żadnych przykrych niespodzianek.

Punkty gastronomiczne, sanitariaty...
- Oczywiście, że to wszystko na 21 lutego musi być gotowe. Podobnie jak wejście i sektor gości, choć akurat Ruch ma zakaz wyjazdów i do Zabrza kibice „Niebieskich” nie przyjadą. Chcemy też, by na pierwszy mecz gotowych było jedenaście lóż. Mobilizacja wszystkich osób odpowiedzialnych za prace wykończeniowe jest naprawdę ogromna. Wszyscy wiemy, jak ważny to termin i mecz.

Parkingi?
- Wierzymy, że na stadionie siądzie komplet widzów, więc będzie to wyzwanie. Oczywiście są różne pomysły, by dojazd na obiekt był jak najbardziej sprawny, łącznie ze zmianą organizacji ruchu, i odpowiednie służby już się tym zajmują, ale na konkrety jest jeszcze czas. Dziś najważniejsze, by 21 lutego derby z Ruchem mogło obejrzeć 24000 kibiców.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]