Szymon Matuszek piłkarzem Górnika

Górnik pozyskał z Dolcanu Ząbki Szymona Matuszka. 26-letni pomocnik podpisał z zabrzańskim klubem kontrakt do 30 czerwca 2017 z opcją przedłużenia o rok.
Szymon Matuszek pozytywnie zdał testy medyczne i nie było żadnych przeszkód, by można było pozyskać piłkarza na zasadzie transferu definitywnego. Sam zawodnik mówi, że miał kilka ofert z innych klubów, ale Górnikowi i trenerowi Leszkowi Ojrzyńskiemu najbardziej zależało na jego pozyskaniu. - Poza tym Górnik to klub o wielkich tradycjach! - dodaje Matuszek.
Matuszek jest środkowym pomocnikiem. Urodził się w Cieszynie, był w szkółce WSP Wodzisław, wraz z Kamilem Glikiem i Krzysztofem Królem 1,5 roku spędził też w Realu Madryt Castilla. W polskiej ekstraklasie rozegrał łącznie 24 spotkania - 15 w Jagiellonii Białystok, a 9 - w Piaście Gliwice, z którym spadł z ligi. Potem występował na zapleczu elity - w Chojniczance, Wiśle Płock i Dolcanie Ząbki, którego barw bronił przez ostatnie 3,5 sezonu. Po minionej jesieni (16 meczów/1 gol) był chwalony przez ekspertów, co szybko znalazło przełożenie na rzeczywistość.

źródło: gornikzabrze.pl / SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]