Józef Dankowski i Marek Kostrzewa trenerami rezerw Górnika

Poznaliśmy nazwiska nowych trenerów drugiej drużyny Górnika Zabrze. Poprowadzą ją Józef Dankowski i Marek Kostrzewa. Zastąpią na tym stanowisku zwolnionego Andrzeja Orzeszka. Dankowski i Kostrzewa znają się doskonale. W pierwszej połowie lat 80. trafili do Górnika z Knurowa, z zespołem z Roosevelta zdobyli po cztery tytuły mistrza Polski, przez lata pracowali jako asystenci, czasami też samodzielnie prowadząc drużynę. 

Jednak w ostatnich latach ich drogi się rozeszły. Dankowski przed przyjściem do Górnika Roberta Warzychy trenował właśnie rezerwy. Musiał je „odpuścić”, kiedy okazało się, że Warzycha nie ma odpowiednich papierów, by samodzielnie prowadzić Górnika w ekstraklasie. Dankowski formalnie był więc „pierwszym” trenerem i stracił pracę w połowie sierpnia, razem z Warzychą. Już wtedy jednak pojawiały się głosy, że dostanie w klubie inne zajęcie.

Co innego Kostrzewa, który kilka lat temu został z klubu zwolniony i przez ten czas pozostawał w zasadzie bez pracy w futbolu. W tej sytuacji z rezerwami nie będzie już pracować Dariusz Koseła, który był asystentem Orzeszka.

Najstarszych juniorów Górnika ma przejąć Kamil Zieleźnik, swego czasu też pracujący już w Górniku z młodzieżą, a wiosną ubiegłego roku asystent Tomasza Hajty w GKS Tychy. Do końca tego tygodnia powinny być znane nazwiska wszystkich trenerów, którzy będą trenować młodzież na Roosevelta.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]