Robert Jeż: Gdybym miał zostać w Polsce, to tylko w Górniku

- Gdybym miał zostać w Polsce, to tylko w Górniku. Dostałem nawet dobrą propozycję umowy - mówi były pomocnik Górnika, Robert Jeż.
» Był dylemat?
Robert Jeż: - Szczerze? Nie było. Po ostatnim meczu z Lubinem spakowałem wszystkie rzeczy i opuściłem mieszkanie w Katowicach. Wiedziałem już, że Spartak mnie chce i na początku 2016 roku podpiszę w Trnavie kontrakt. Byłem poza domem 5 lat. To dużo, szczególnie wtedy, kiedy dzieci rosną i nie można w tym czasie z nimi być tak często, jakby się chciało. Dlatego byłem zdecydowany.

» Może gdyby Górnik bardziej naciskał...
- W Zabrzu dostałem dobrą propozycję nowej umowy. Rozmawiałem z prezesem i trenerem, klub zachował się bardzo fair. Generalnie chciałbym Górnikowi bardzo podziękować, bo spotkało mnie w Zabrzu wiele pięknych chwil. Gdybym miał zostać w Polsce, to tylko tutaj. Ale... Mieszkam tylko 50 km od Trnavy, autostradą jadę na trening 25 minut. Dostałem umowę na 1,5 roku, nie miałem wątpliwości, że czas wracać.

» Słowacki klub płaci więcej niż polski?
- W Polsce też bardzo różnie płacą... Słowacy płacą oczywiście mniej, ale nie wysokość kontraktu była dla mnie najważniejsza.

» Koledzy z Górnika już wiedzą?
- Pewnie przeczytali w internecie. Zresztą chyba wszyscy spodziewali się takiego finału. Do Erika Grendela zadzwoniłem, z Romanem Gergelem też się skontaktuję.

» Myśli pan, że on również tej zimy odejdzie z Zabrza?
- Trudne pytanie, skoro ma ważny kontrakt i niemałą sumę odstępnego. Dla Górnika lepiej byłoby, gdyby został przynajmniej jeszcze na pół roku. Dla Romana byłoby lepiej odejść, bo jest w najlepszym wieku i dobrym czasie, by spróbować sił w lepszej lidze, choć wiem, że w Zabrzu czuje się świetnie. Jeżeli zostanie, to nie będzie dla niego żaden problem.

» Gdyby mógł pan krótko podsumować tych pięć lat spędzonych w polskiej lidze, to...
- Było różnie. Na pewno mogło być lepiej. Bardzo dobry był początek, czyli pierwsza wiosna w Górniku. Polonia, Zagłębie, pierwsze pół roku po powrocie do Zabrza... Nie mogę być do końca zadowolony z tego czasu. Na pewno jesień 2014 roku i ten, który niedawno się skończył, mogę zapisać na plus.

» Najlepszy trener z jakim pracował pan w Polsce?
- Adam Nawałka. Wszystko miał poukładane i przemyślane. We wszystkim, co za jego kadencji robiliśmy był sens i absolutny profesjonalizm. Choć nie były to w Zabrzu czasy łatwe. Bardzo dobrze wspominam też Jacka Zielińskiego, z którym pracowałem w Warszawie. Jako trenera i człowieka.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]