Czy inny Słowak zastąpi Roberta Jeża na Roosevelta?

Działacze Górnika biorą pod uwagę sprowadzenie innego słowackiego zawodnika, ale na konkrety trzeba poczekać.
- Skoro Robert Jeż chciał wracać, to nie ma o czym mówić. Sportowo na pewno byłby potrzebny, choćby podczas trudnej rundy wiosennej, w której Górnik będzie walczyć o utrzymanie. Tym bardziej, że nie wiadomo, jakiej klasy piłkarz go zastąpi - mówi Jan Banaś, były gwiazdor Górnika, pytany o odejście z klubu Roberta Jeża. 

Słowak jesienią grał w dwóch wygranych meczach zabrzan (Śląsk i Jagiellonia). Nie było go na boisku, kiedy zabrzanie gromili Piasta (5:2) i Zagłębie (4:2). Nie strzelił w drugiej połowie 2015 roku gola, ale zaliczył trzy asysty. Na „jego” pozycji - z graczy obecnej kadry - mogą grać Aleksander Kwiek, ewentualnie Michał Janota, o ile ten drugi nie zostanie ukarany zakazem stadionowym, co może skończyć się rozwiązaniem kontraktu.

Teoretycznie wśród kandydatów do roli „10” są też Adam Dźwigała i Łukasz Madej, choć ten drugi częściej jest wystawiany na skrzydle. Z informacji "Sportu" wynika, że Górnik bierze pod uwagę sprowadzenie piłkarza na tę pozycję zza południowej granicy. Szczególnie w sytuacji gdyby znalazł się chętny na wykupienie Romana Gergela. Decyzja w tej sprawie zapadnie w ciągu 2-3 tygodni.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]