Konrad Nowak wypożyczony do Rozwoju

21-letni pomocnik Konrad Nowak został wypożyczony na pół roku z Górnika Zabrze do Rozwoju Katowice. Nowak jest wychowankiem klubu z Katowic. W tym sezonie wystąpił w dwóch spotkaniach Ekstraklasy.
- Po rozmowach z menedżerem Przemkiem Pantakiem i trenerem Sławomirem Mogilanem uznaliśmy, że to wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Co potem? Zobaczymy. Chciałbym wrócić do ekstraklasy, ale nie wiadomo, jak się to wszystko poukłada. Rozwój wyciągnął do mnie pomocną dłoń, dlatego skorzystałem i będę chciał mu z całych sił tak samo pomóc - mówi Konrad Nowak.
W ekstraklasie rozegrał łącznie 33 mecze i strzelił 1 gola. W tym, by zostać jednym z liderów Górnika Zabrze, przeszkodziły mu problemy zdrowotne. Ostatniej jesieni zdołał zaliczyć w elicie raptem dwa krótkie występy.
- Nie ukrywam, że po cichu liczyłem na to, iż jako trener dostanę szansę, by mieć tego chłopaka i pomóc mu w powrocie na ekstraklasowe boiska, gdzie jest jego miejsce. Nie podlega dyskusji, że potrzebujemy jakości, a "Kondziu" jest piłkarzem z jakością. Bez dwóch zdań uważam, że to dla nas fajny ruch - mówi trener Rozwoju, Mirosław Smyła, który pracował też przy Zgody właśnie w okresie, kiedy grał tam Nowak.

źródło: Rozwój Katowice / SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]