Czy budżet Górnika wytrzyma zimowe transfery?

Kadra zabrzan jest bardzo liczna. I coraz droższa. Przyjście na Roosevelta Jose Kante to prawdopodobnie ostatni zimowy transfer Górnika. Prawdopodobnie, bowiem jeżeli Górnik w styczniu sprzeda Romana Gergela, to być może kupi jeszcze jednego ofensywnego zawodnika. Inna rzecz, że też mało który klub w ostatnich tygodniach był tak bardzo aktywny na rynku. Zabrzanie sprowadzili już sześciu graczy, w tym trzech obcokrajowców. Wcześniej umowy podpisali: obrońca Paweł Golański, który grał ostatnio w rumuńskim ASA Targu Muresz - wczoraj dojechał do Grodziska, pomocnicy Sebastian Steblecki, który wrócił do Polski po ponadrocznym pobycie w holenderskim SC Cambuur Leeuwarden, Szymon Matuszek, a także estoński lewy obrońca Ken Kallaste oraz łotewski stoper Marcis Oss. Z zespołem trenuje Sebastian Leszczak, ale nie ma gwarancji, że zostanie w Zabrzu. Z kolei na liście transferowej znalazło się aż 12 piłkarzy, choć dziś nie wiadomo ilu z nich odejdzie z Górnika. A ktoś odejść musi, bo trudno sobie wyobrazić sytuację, by zabrzanie mieli na kontraktach 40 piłkarzy. Obecnie tak się dzieje, czego budżet klubu na pewno nie wytrzyma. Na Roosevelta są w miarę spokojni. Przeważa opinia, że bez większego problemu uda się wypożyczyć lub rozstać - czyli zejść z kosztów - nawet 8-10 piłkarzy. Póki co jednak większość graczy wystawionych na listę transferową wciąż jest na Roosevelta.
Drużyna Leszka Ojrzyńskiego dziś zagra pierwszy sparing. O 16:00 drużyna spotka się w Grodzisku z MKS Kluczbork. Górnik zagra na dwa składy, jednak mało prawdopodobne, że Kante wyjdzie na murawę.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online