Leszek Ojrzyński: Kadra na wiosnę jest zamknięta

Czy w Górniku Zabrze zimą pojawią się jeszcze nowe twarze? Trener deklaruje, że kadra na rundę wiosenną jest dopięta.
Przy Roosevelta powitano w ostatnim czasie kilku nowych zawodników. Barwy Górnika będą reprezentować Marcis Oss, Ken Kallaste, Szymon Matuszek, Sebastian Steblecki, Paweł Golański i Jose Kante. 
- Kadra na wiosnę jest w zasadzie zamknięta, choć różne figle płata los i zawsze coś może się jeszcze wydarzyć. Dziś jednak nie przewidujemy już żadnych roszad – przyznał po meczu Leszek Ojrzyński.
- Pracujemy nad wytrzymałością, skocznością, siłą. To najcięższe i najbardziej odczuwalne treningi. Każde spotkanie to męka, zwłaszcza że gramy na sztucznej nawierzchni. Trzeba jednak zacisnąć zęby i pracować, żeby w efekty były w lidze - dodał szkoleniowiec Górnika.
Trener nie chciał oceniać nowych zawodników, którzy mieli okazję zaprezentować się we wczorajszym sparingu z MKS-em Kluczbork. - Każdy z nich coś pokazał. Po to są, żeby być dla nas wzmocnieniem, konkurencją dla innych czy nawet być podstawowymi zawodnikami - mówił szkoleniowiec zabrzan.
Przypomnijmy, że Górnik ostatnio wystawił dwunastu zawodników na listę do odejścia lub wypożyczenia. Nowe miejsce znalazł już Konrad Nowak, który do końca czerwca został wypożyczony przez Rozwój Katowice. Obok niego na wspomnianej liście znaleźli się Mariusz Przybylski, Dzikamai Gwaze, Marcin Urynowicz, Maciej Mańka, Mateusz Słodowy, Rafał Kurzawa, Adam Wolniewicz, Daniel Barbus, Jarosław Potoniec, Rafał Wolsztyński i Fabian Piasecki i Marcin Urynowicz.
Ostatni także coraz głośniej mówi o możliwości gry w innym klubie. - To będzie wypożyczenie na pół roku, do końca rundy wiosennej. Nie chciałbym jednak mówić o konkretach, klubach, do których być może odejdę. Chciałbym po tym okresie wrócić silniejszy do Górnika – wyznaje Urynowicz, którym zainteresowane są kluby I czy też II ligi.

źródło: Sport / GWRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]