Sparing: Chojniczanka Chojnice - Górnik Zabrze 0:2 (0:1)

W meczu sparingowym rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim Górnik Zabrze pokonał pierwszoligową Chojniczankę Chojnice 2:0 (1:0). Bramki: Sebastian Steblecki (27.), Maciej Korzym (49.).
Skład Górnika: Przyrowski (46. Janukiewicz) - Sadzawicki (46. Golański), Danch (46 . Kopacz), Oss (46. Szeweluchin), Magiera (46. Kallaste) - Madej (46. Gergel), Kurzawa (46. Matuszek), Pikul (46. Gajda), Kwiek (46. Ćerimagić), Steblecki (46. Kanté) - Skrzypczak (46. Korzym). 

W porównaniu do pierwszego tej zimy sparingu Górnika Zabrze (1:1 z MKS-em Kluczbork), w jedenastce na spotkanie z Chojniczanką Chojnice zostało tylko czterech zawodników: Adam Danch, Sebastian Steblecki, Aleksander Kwiek i Łukasz Madej. W sobotę szansę od pierwszej minuty otrzymali natomiast między innymi jesienią pełniący rolę bramkarza numer trzy Sebastian Przyrowski, młody Bartosz Pikul czy testowany Sebastian Leszczak (ostatnio Poroniec Poronin).

Dość eksperymentalne zestawienie nie przeszkodziło jednak zespołowi Leszka Ojrzyńskiego górować nad pierwszoligowcem. Przyniosło to efekt na chwilę przed upływem dwóch kwadransów, kiedy to z bliskiej odległości - po rzucie rożnym Mariusza Magiery - piłkę do siatki skierował Steblecki. Nie była to zresztą jego pierwsza okazja, bo pozyskany zimą piłkarz należał do najbardziej aktywnych uczestników sparingu.

Na drugie 45 minut trener Ojrzyński posłał już zupełnie inny skład. Co ważne, znalazł się w nim Roman Gergel, który ostatnio - z powodu przeziębienia - miał krótką przerwę w treningach. Ale to nie Słowak podwyższył prowadzenie zabrzan, tylko Maciej Korzym, strzałem głową finalizując dośrodkowanie Kena Kallaste. Tym samym ten napastnik dał znać, że kontuzja mięśnia dwugłowego, której nabawił się w końcówce jesieni, to już historia.

źródło: gornikzabrze.pl / Gazeta WyborczaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]