Spółka Stadion w Zabrzu: Na obiekcie pracuje ponad 400 osób

Derby Górnika Zabrze z Ruchem Chorzów już za miesiąc. Czy zostaną rozegrane w obecności 24 tysięcy kibiców? Spółka Stadion w Zabrzu uspokaja kibiców.
Czy zgodnie z zapowiedziami na lutowe Wielkie Derby Śląska otwarte zostaną trzy trybuny nowego stadionu Górnika Zabrze? Ostatnio pojawiły się w tej sprawie wątpliwości. W Zabrzu zapewniają jednak, że zmagania zespołu Leszka Ojrzyńskiego z Ruchem Chorzów rzeczywiście będzie mogło obejrzeć 24 tysiące widzów. Głos w sprawie zabiera spółka Stadion w Zabrzu. Opublikowała ona taką oto relację z prac na stadionie:

"Wielkie Derby Śląska na stadionie w Zabrzu już 21 lutego. 3 dwupoziomowe trybuny z 24 tysiącami miejsc - tak ma się prezentować nowe oblicze zabrzańskiego sportu tego dnia. Ostatnie, głównie wykończeniowe, prace realizowane są przez ponad 400 osób.

Zamontowane zostały już wszystkie krzesełka, zakończono także aranżację pomieszczenia obsługi imprezy masowej, tzw. skyboksa. Gotowe jest także, przetestowane podczas ostatniego meczu rundy jesiennej, nagłośnienie obiektu. Zamontowane zostały wszystkie instalacje wodne i kanalizacyjne, trwają ostatnie prace związane z montażem sanitariatów. Uruchomiono także wymiennikownie: energia cieplna do pomieszczeń nowego obiektu dostarczana jest bezpośrednio z nich. Na ostatniej prostej są także roboty wykończeniowe takie jak: okładziny z płytek w kioskach gastronomicznych i sanitariatach zlokalizowanych na poziome + 1 oraz okładziny ścian z płytwłókno-cementowych. Wykonawca elewacji zakończył prace związane z montażem ażurowej elewacji z rurek aluminiowych. Obecnie montowana jest zewnętrzna szklana fasada na poziomie +2, gdzie mieścić się będą loże VIP i Klub Biznesowy. Realizowane są także prace wykończeniowe we wnętrzach lóż i Klubu. Trwają ostatnie prace przy zewnętrznym układzie drogowym. Nową nawierzchnię zyskały ciągi piesze wzdłuż ulic Damrota i Roosevelta, oraz wjazd w strefie kibiców gości a także cała ulica Olimpijska. Zasilanie obiektu w energię elektryczną odbywa się ze specjalnie w tym celu wybudowanego przyłącza stałego.
Gotowy do uruchomienia jest także system sygnalizacji pożaru, którym objęte są wszystkie pomieszczenia w obiekcie. System ten został właśnie przetestowany i działa bez zarzutu: dobrze słyszalne są wszystkim komunikaty dźwiękowe, które mają ułatwić spokojną ewakuację w przypadku pojawienia się ognia.

Po gruntownym sprzątaniu, obiekt będzie gotowy do przejścia koniecznych przed uruchomieniem odbiorów.

Co istotne – działają wszystkie docelowe serwery, na których zainstalowano oprogramowanie systemu sprzedaży biletów. System zostanie uruchomiony niezwłocznie po uzgodnieniu z Górnikiem Zabrze ostatecznych parametrów, niezbędnych do ukończenia jego konfiguracji."

źródło: stadion-zabrze.pl / GWRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]