Rywale Górnika w Hiszpanii

23 stycznia piłkarze Górnika wylecą do Hiszpanii. Zamieszkają w miejscowości Lloret de Mar w prowincji Girona, na Costa Brava w Katalonii. To znany kurort, natomiast jest w tej okolicy Hiszpanii kłopot ze znalezieniem wartościowych sparingpartnerów, na co zwraca uwagę trener Leszek Ojrzyński. - Jest pewien problem, ale wiem, że osoby odpowiedzialne za zgrupowanie wciąż rozmawiają i szukają... Oby znalazły - mówi szkoleniowiec Górnika. 
Jego podopieczni do 2 lutego – tego dnia ekipa wraca do Polski – zagrają cztery mecze kontrolne. Na razie znamy trzech rywali 14-krotnych mistrzów kraju. Górnik zagra z Gironą, Gimnastic oraz Sabadell FC. Dwa pierwsze kluby występują na zapleczu Primera Division, najlepszej ligi świata. Można więc założyć, że zespoły które grają w środku stawki – Gimnastic zajmuje 7. miejsce, a w Girona 16. w lidze liczącej 22 drużyny – będą dla zabrzan solidnymi rywalami. Trzeba jednak pamiętać, że druga liga hiszpańska gra, więc przeciwko zabrzanom raczej wyjdą na boisku zmiennicy piłkarzy walczących w weekendy o punkty.
Miejscowość Sabadell jest znana przede wszystkim z największego na świecie, bo liczącego 12 metrów pomnika... Ludwika Zemenhofa, Polaka, który ponad 100 lat temu wymyślił język esperanto, ale drużyna tak znana nie jest i gra w trzeciej lidze. - Przede wszystkim chciałbym zagrać maksymalnie dwa mecze z zespołami z Hiszpanii, a dwa pozostałe z drużynami, które grają piłkę bardziej zbliżoną do tego, co widzimy w naszej części Europy. Słyszałem, że możliwe są sparingi z zespołem ze Szwecji, może z Austrii... Byłoby dobrze. Zdecydowanie większy wybór rywali na pewno jest w Andaluzji – kończy Leszek Ojrzyński.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]