Przedstawiciele Górnika spotkali się z Socios

Czy twoja Karta Kibica jest ważna? Jak będzie wyglądał system internetowy, przez który będziesz mógł kupić bilet na mecz z Ruchem? Czy klub szykuje coś dla karnetowiczów z zeszłej rundy? Co z trybuną zachodnią? Jak wygląda sprawa z licencją na przyszły sezon oraz jak Górnik i Socios będą współpracować w najbliższym czasie? O tym, a także o innych kwestiach w poniższym komunikacie zarządu Socios. 

W dniu 20 stycznia, przedstawiciele stowarzyszenia Socios Górnik spotkali się z przedstawicielami Górnika Zabrze. Tematem spotkania były kwestie dotyczące organizacji dnia meczowego w czasie zbliżającej się rundy wiosennej, sytuacja finansowa klubu, czy kwestie współpracy stowarzyszenia przy promocji meczów w rundzie wiosennej. Rozmowa miała charakter bardzo otwarty i na większość pytań Socios otrzymali satysfakcjonującą odpowiedź. Oto co udało się dowiedzieć:

Kwestia biletów i organizacji dnia meczowego:
- sprzedaż biletów na mecz z Ruchem Chorzów rozpocznie się 1 lutego;

- sprzedaż będzie prowadzona za pośrednictwem nowego systemu sprzedaży biletów. System internetowy będzie prostszy w obsłudze niż dotychczasowy i będzie w dużej mierze przypominał system znany kibicom z innych stadionów, np.. Korony, Jagiellonii, Podbeskidzia;

- ceny biletów na zbliżające się mecze rundy wiosennej zostaną podane w ciągu najbliższych dni. Ceny będą porównywalne z cenami biletów, sprzedawanymi poza promocjami, na mecze rozgrywane jesienią, a także z cenami biletów na innych, podobnych standardem obiektach w Polsce;

- planowana jest sprzedaż biletów w niższej cenie dla osób znajdujących się w określonych przez klub przedziałach wiekowych;

- wszystkie dotychczasowe Karty Kibica tracą ważność (w związku z nowelizacją Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych oraz wprowadzeniem nowego systemu sprzedaży biletów na mecze Górnika Zabrze). Od derbowego meczu z Ruchem Chorzów Karta Kibica nie będzie elementem obowiązkowym. Do zakupienia biletu wystarczy dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL. Klub zachęca jednak kibiców do wyrabiania nowych lojalnościowych kart Górnika Zabrze, dzięki którym wejście na obiekt będzie sprawniejsze, a kibic będzie mógł czerpać dodatkowe korzyści z programu lojalnościowego (m.in zniżki w wielu punktach będących w programie). O szczegółach klub poinformuje wkrótce.

- począwszy od meczu z Ruchem Chorzów z użytku dla kibiców zostanie wyłączona trybuna zachodnia;

- w najbliższych dniach zostaną przeprowadzone przez klub symulacje, mające maksymalnie usprawnić wchodzenie na mecze kibiców i ich obsługę na samym obiekcie;

- według informacji otrzymanych przez pracowników Górnika Zabrze od Spółki „Stadion w Zabrzu”, trybuny zostaną oddane na mecz z Ruchem także z zapleczem gastronomiczno-sanitarnym;

Zgodnie z wyliczeniem Stowarzyszenia Socios Górnik karnetowicze w rundzie jesiennej zapłacili o 10 złotych więcej za możliwość oglądania meczów Górnika w Zabrzu, niż osoby kupujące na każdy mecz bilet z osobna. Ponadto karnetowicze nie byli objęci funkcjonującymi w czasie zeszłej rundy promocjami. Klub planuje zrekompensować karnetowiczom różnicę w cenie oraz brak promocji, a także odpowiednio ich uhonorować.

Kwestie finansowe:
- w klubie cały czas prowadzona jest optymalizacja kosztów. Sytuacja finansowa klubu jest stabilna. Klub zachowuje płynność finansową i wszystko wskazuje na to, iż spełnia warunki licencyjne na przyszły sezon.

Kwestie współpracy Socios Górnik – Górnik Zabrze:
- Stowarzyszenie Socios Górnik przedstawiło plan działań promocyjno-reklamowych, mający na celu zachęcanie kibiców Górnika Zabrze do przychodzenia na mecze, szczególnie na mecze z Lechią Gdańsk i Pogonią Szczecin. Projekt ten zostanie wspólnie dopracowany i wdrożony do realizacji.

- Stowarzyszenie Socios Górnik przedstawiło i zaproponowało klubowi dołączenie do międzynarodowego projektu, realizowanego przez Stowarzyszenie w połowie roku. Szczegóły tego wydarzenia podane zostaną wkrótce na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej.

- Stowarzyszenie Socios poprosiło o wskazanie przez Górnika obszarów w jakich Stowarzyszenie w najbliższym czasie mogłoby wesprzeć klub finansowo. Propozycje te zostaną niedługo przekazane Stowarzyszeniu, a te podda je pod głosowanie na najbliższym Walnym Zgromadzeniu.

źródło: sociosgornik.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]