Górnik rozegra dziś dwa sparingi

Najpierw w Zabrzu z GKS Katowice, potem z Wisłą w Myślenicach - Górnik wyjdzie dziś na boisko dwukrotnie i będą to ostatnie mecze przed początkiem ligi. Pierwszy mecz zostanie rozegrany przed południem, a drugi o 16:30. I to przeciwko drużynie z Krakowa Leszek Ojrzyński wystawi skład, który w 90 procentach zainauguruje w przyszłą sobotę zmagania ligowe. Tych dziesięć pozostałych procent to... Roman Gergel, który po urazie „przywiezionym” z Hiszpanii jeszcze nie jest gotowy do gry, ale od poniedziałku zacznie zajęcia z zespołem i przeciwko Cracovii raczej zagra. Podobnie wygląda sytuacja Pawła Widanowa – po weekendzie też na trenować z kolegami. Bułgar jednak nie trenuje od kilku tygodni, więc mało prawdopodobne, by Ojrzyński brał go pod uwagę na ligowe zmagania.
Między innymi dlatego przeciwko GKS Katowice ma zagrać Mateusz Słodowy, który miesiąc temu został wystawiony na listę transferową. Nowego klubu nie znalazł, wiosnę raczej spędzi w Zabrzu, ale w zasadzie bez szans na grę pierwszym zespole. Dziś jednak musi pomóc drużynie, bowiem Dominik Sadzawicki jedzie do Myślenic, a innych prawych obrońców... nie ma. O Widanowie już było, uraz naciągnięcia mięśnia leczy też Paweł Golański, który jest szykowany na derbowe starcie z Ruchem.
Ciekawa będzie obsada lewej strony defensywy, gdzie od początku okresu przygotowawczego trwa rywalizacja Mariusza Magiery i sprowadzonego z Estonii, Kena Kallaste, reprezentanta swojego kraju. Z informacji wynika, że dziś bliżej wyjściowego składu jest Polak i to on ma zagrać w Myślenicach.
Górnik tej zimy zagrał kilka meczów na zgrupowaniu w Grodzisku i dwa w Hiszpanii. Kibice ze zrozumiałych powodów żadnego z nich nie mogli zobaczyć. Dziś jest taka szansa dzięki internetowi. Transmisję sparingu Wisły z zabrzanami pokaże bowiem strona Wisła.tv.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online