Sport: Koszmarna inauguracja. Górnik zdemolowany w Krakowie

Runda wiosenna zaczęła się dla zawodników Leszka Ojrzyńskiego najgorzej jak tylko mogła. Zabrzanie byli tylko tłem dla Cracovii.
W najgorszych koszmarach kibice i piłkarze Górnika nie wyobrażali sobie takiego startu w rundę wiosenną. Zabrzanie byli podbudowani udaną końcówką jesieni i sensownie wyglądającymi zimowymi transferami, ale przebudzenie było brutalne i nastąpiło błyskawicznie. W zespole Leszka Ojrzyńskiego znów odezwał się problem z jesieni, kiedy zespół tracił bardzo dużo goli na początku spotkań. Teraz było podobnie. Już w 3. minucie kiepsko dysponowany Dominik Sadzawicki dał się ograć Bartoszowi Kapustce, który pewnie wykorzystał nie najlepszą interwencję Radosława Janukiewicza. Sadzawicki miał przez cały mecz problemy z Kapustką i wygląda na to, że Paweł Golański, gdy wróci do zdrowia, szybko wskoczy do pierwszej jedenastki.
Krakowianie poszli za ciosem. Grali z rozmachem, do jakiego przyzwyczaili jesienią. A Górnik nie potrafił się tej nawałnicy przeciwstawić. Kolejne gole były tylko kwestią czasu i w końcu padły po strzałach Erika Jendriszka i Mateusza Cetnarskiego. Tylko kiepskiej skuteczności gospodarzy, zabrzanie zawdzięczają, że nie przegrali przy Kałuży w jeszcze bardziej kompromitujących rozmiarach.
Póki co w Górniku nowi wnieśli niewiele. Jose Kante miał niezłe momenty, kiedy dobrze utrzymywał się przy piłce, ale był osamotniony i trener szybko go zmienił. Szymon Matuszek nie nadążał za tym, co działo się w środku pola i na drugą połowę już nie wyszedł. Ciekawie pokazał się po przerwie Sebastian Steblecki, którego owacyjnie przywitali krakowscy kibice. Po jego ładnej akcji Górnik trafił nawet do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego. Przed zabrzanami więc jeszcze wiele pracy nie tylko, by gonić grupę mistrzowską, ale na początek by w ogóle wyjść ze strefy spadkowej.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]