Sebastian Steblecki: Trzeba podołać temu wyzwaniu

- W derbach kibice będą wymagać od nas lepszej gry i lepszego wyniku - mówi jeden z najnowszych "nabytków" Górnika, Sebastian Steblecki.
» Nie tak chyba wyobrażałeś sobie debiut w nowych barwach?
Sebastian Steblecki: - Wynik meczu mówi sam za siebie. Sam początek ustawił całe spotkanie. Z każdym straconym golem grało nam się coraz trudniej. Wiadomo, że gospodarzy, przy dobrej publiczności, która cały czas ich wspierała, też to jeszcze nakręcało. Z minuty na minutę grali coraz spokojniej, a my dużo czasu spędziliśmy na bieganiu za piłką. Nie była to nasza gra.

» Kibice Cracovii przywitali cię jednak bardzo miło. Spodziewałeś się tego?
- Myślę, że odchodząc z klubu nie paliłem za sobą mostów i zawsze pozytywnie wypowiadałem się o kibicach. Nie mam im nic do zarzucenia, zawsze mnie wspierali. To są najlepsi kibice w Polsce. Fajnie, że miło mnie przywitali, ale humoru nie mam wspaniałego, bo wynik meczu jest jaki jest.

» Dla was pewnie tym bardziej szkoda, że była szansa już teraz dźwignąć się ze strefy spadkowej?
- Patrząc na inne wyniki, nawet zdobywając punkt mogliśmy poprawić naszą sytuację. W każdej kolejce zdobyte punkty dodają pewności drużynie. Nie udało się. Cracovia była zdecydowanie lepsza, bardzo dobrze się prezentowała. Nam pozostaje tylko ciężko popracować w najbliższym tygodniu.

» W derbach kibice takiej gry i wyniku już wam na pewno nie wybaczą...
- Mamy teraz tydzień, by popracować nad pewnymi rzeczami i podnieść się po tym, co się wydarzyło. Trzeba o meczu z Cracovią zapomnieć. Musimy przeanalizować błędy i naszą grę, ale nie można się dołować, tylko trzeba patrzeć do przodu. W derbach kibice będą wymagać od nas lepszej gry i lepszego wyniku. Trzeba temu podołać.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]