Leszek Ojrzyński ze Śląskiem zagra o posadę?

- Zwolnienia trzeba się zawsze spodziewać. Głowy w Polsce spadają i po dwóch porażkach – mówi trener Górnika Zabrze Leszek Ojrzyński.
Wszystko wskazuje na to, że Leszkowi Ojrzyńskiemu uda się, pomimo przegranych Wielkich Derbów Śląska, zachować posadę. Podczas rozmów z władzami miasta i klubu trener miał jednak otrzymać ultimatum: jeśli drużyna nie wygra najbliższego meczu ze Śląskiem Wrocław, szkoleniowiec ma zostać zwolniony. - Może było jakieś ustalenie w zarządzie, ja tego nie wiem, ale zawsze trzeba się spodziewać zwolnienia. Czy na pewno poprowadzę Górnika ze Śląskiem? Na pewno to Kopernik umarł. Ja nie wiem czy będę żył za pięć minut. Mój ojciec położył się po nocnej zmianie i po godzinie matka go znalazła martwego, więc tym bardziej nie wiem czy na pewno będę trenerem Górnika w najbliższej kolejce - mówi Ojrzyński.

Do kibiców nie wyszedł
Po niedzielnym meczu z Ruchem Chorzów kibice domagali się pod szatnią męskiej rozmowy nie tylko z piłkarzami, ale też z trenerem. Ojrzyński do nich jednak nie wyszedł. – Nie wiedziałem, że ktoś w ogóle chciał ze mną rozmawiać. Byłem po konferencji prasowej, udzielałem wywiadów w budynku klubowym, kiedy grupka kibiców podeszła pod szatnię. Gdy skończyłem, nikogo już nie było. Ja w takich sytuacjach, jeśli jestem wywoływany do tablicy, zawsze bym wyszedł i jestem gotowy rozmawiać z każdym. Robiłem tak już w poprzednich klubach. Przerwałbym nawet wywiad, ale po prostu nie wiedziałem – tłumaczy szkoleniowiec zabrzan.

Wiedzą, co było nie tak
Choć przyszłość Ojrzyńskiego w Zabrzu wisi na włosku, przygotowania do meczu ze Śląskiem przebiegają według normalnego scenariusza, jednak o przegranej z Ruchem 0:2 trudno zapomnieć. – Porażka na pewno nadal siedzi w głowach piłkarzy. Musimy je zresetować. Derby to było ogromne przeżycie i daliśmy w nich plamę. Trzeba to przekuć na pozytywną złość. Przeanalizowaliśmy ten mecz i wiemy, co było nie tak. Biegowo różnic pomiędzy nami a Ruchem nie było. W posiadaniu piłki też wszystko wyglądało bardzo podobnie. Brakowało nam jednak swobody i pewności. Przegraliśmy ten mecz mentalnie. My jesteśmy zwykle groźni przede wszystkim po przerwie, a tu dostaliśmy gonga do szatni i nie zdołaliśmy się po nim podnieść – analizuje trener Górnika.

Chce czuć presję
Sam Ojrzyński wie, że atmosfera wokół niego robi się coraz gęstsza, ale zapewnia, że się tym nie przejmuje. – Po to jestem trenerem, żeby czuć presję. Lubię takie wyzwania. Jesteśmy w trudnej sytuacji w tabeli. Wcześniej mieliśmy sześć meczów bez porażki, teraz przegraliśmy dwa spotkania. Ale i po dwóch meczach w Polsce spadają głowy – zaznacza. – Wiemy, co musimy poprawić. Przez lata graliśmy przy trzech tysiącach kibiców. Teraz nagle przyszło grać przed 25 tysiącami ludzi i wielu zawodników to przerosło. Nie udźwignęliśmy tego i to musimy jak najszybciej zmienić. Przygotowani do rundy jesteśmy dobrze i w zespole tkwią duże rezerwy – kończy Ojrzyński. Drużyna musi to jednak zacząć pokazywać już od najbliższej kolejki, bo w innym wypadku z dobrego przygotowania będzie korzystał już inny trener.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]