Leszek Ojrzyński: Nie łapię się za głowę

- Na tle takich przeciwników trzeba oddać za Górnika serce i zdrowie. Jeśli czwarty mecz też nie wyjdzie, przyjdzie czas rozliczeń - mówi trener zabrzan, Leszek Ojrzyński.
» Siedzi pan na beczce prochu, jak to się powszechnie czyta i słyszy?
Leszek Ojrzyński: - Nie jestem na bieżąco. Mam ważniejsze tematy, muszę zajmować się drużyną. Weekend był poświęcony dla rodziny. Obejrzałem też mecze najbliższych rywali. Nie jest tak, że można się zupełnie wyłączyć. A spekulacje? Zawsze będą, skoro drużyna jest w tabeli na takiej pozycji. Taki już ten zawód i trzeba się przyzwyczaić. Jakbym wertował gazety, zastanawiał się nad tym wszystkim, to nie mógłbym skupić się na pracy. Nie biorę do siebie tych sygnałów. Po prostu każdorazowo mam nadzieję, że poprowadzę zespół w najbliższym meczu. I tyle.

» Lech, a potem Legia i Lechia… Patrzy pan w terminarz i mówi „ojej”?
- Nie, nie łapię się za głowę. Z każdym można wygrać. Czasami z tymi lepszymi przeciwnikami lepiej też się gra i lepiej punktuje niż z innymi. Nie jesteś 100-procentowym faworytem, a takie miano nieraz utrudnia zadanie, pęta niektórym nogi. Teraz trzeba po prostu wyjść i robić swoje. Podbeskidzie walczyło, zaorało boisko i strzeliło Lechowi cztery bramki. Jagiellonia w niedzielę pokazała z kolei, jak się biega w środku pola. Jacek Góralski z Rafałem Grzybem rozbijali ataki poznaniaków i ich drużyna wyszła z tego zwycięsko. Jeśli pójdziemy takim tropem, to też mamy duże szanse na wygraną. Właśnie na tle takich przeciwników, z jakimi teraz będziemy się mierzyć, wiele się okaże. Trzeba pokazać charakter, oddać zdrowie i serce za Górnika. Po trzech wiosennych kolejkach mamy jeden punkt i zero strzelonych goli. Jeśli czwarty mecz też nie wyjdzie, to przyjdzie czas rozliczeń.

» Podłożem odstawienia od składu Radosława Sobolewskiego jest nie forma sportowa, a podobno konflikt między nim a panem.
- Że sprzeczka po derbach? Nie wiem, skąd takie informacje. Z pewnością była ostra analiza. Nie może być inaczej; nie może być tak, że po meczu z Ruchem, czyli porażce, jest spokojnie. Zwłaszcza, że po Cracovii też mieliśmy do siebie zastrzeżenia. Na pewno oczekiwałem od Radka więcej po spotkaniu z chorzowianami. Powinien być liderem, to najbardziej doświadczony zawodnik, ale praktycznie co kolejkę jest do zmiany. We Wrocławiu nie mógł zagrać Paweł Widanow, zastąpił go Paweł Golański i obawiałem się, że nie wytrzyma 90 minut. Do tego „Sobol” - i już mielibyśmy dwie zmiany, a jakby jeszcze coś stało się na początku meczu, to bylibyśmy ze związanymi rękami. Stąd decyzja, że nie zagrał ze Śląskiem.

» Jesteście jedynym zespołem w ekstraklasie, który jeszcze nie strzelił w 2016 roku gola…
- Wszystko siedzi w głowach. Te pierwsze mecze nie wyszły nam. Schodziliśmy do szatni na przerwę przy niekorzystnym wyniku, nie zapracowaliśmy jeszcze na prowadzenie, a strat też nie odrabialiśmy. Chodzi o to, by pojawiła się większa wiara, by akcje były przeprowadzane z większym przekonaniem. Na Śląsku zabrakło zimnej krwi, ale o to spotkanie jesteśmy mądrzejsi. Trzeba skupić się na większej pazerności z przodu. W kilku sytuacjach mogliśmy przecież oddać strzał, a tego nie czyniliśmy.

» Obrona po pierwszym występie „na zero” została rozbita, bo za kartki pauzować będą Adam Danch i Marcis Oss. Problem?v
- Nie jest tak źle, że musimy kogoś przemianować z pomocnika na obrońcę. Nie ma paniki. Działaliśmy tak, by kadra była szeroka. W zeszłym roku jakość gry spadała, gdy brakowało choć jednego zawodnika. We Wrocławiu nie było Madeja, „Sobola” i Gergela. Inni może nie dali do końca rady, bo nie wygraliśmy, ale nie zawiedli. Teraz też musimy dać sobie radę.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]