Leszek Ojrzyński: Nawałka też miał serię bez wygranej, a potem wyciągnął zespół...

- Atmosfera w szatni nie była sielankowa, ale to nie był konflikt - mówi zwolniony trener Górnika Zabrze, Leszek Ojrzyński.
» Spodziewał się pan tego, że zostanie zwolniony?
Leszek Ojrzyński: - Można było to wyczuć, ale z drugiej strony liczyłem, że dalej będę prowadził drużynę. To przecież jeszcze nie koniec rozgrywek. Rozmawiałem z władzami klubu, a później zarząd spotkał się z właścicielem i zakomunikowano mi, że nie będę już trenerem. 

» Zespół słabo rozpoczął wiosnę, na dodatek konflikt z piłkarzami nie wpłynął dobrze na pańskie notowania...
- Nie było konfliktu. Odnośnie Radka Sobolewskiego, to w meczu z Lechem nie zagrał, bo we wtorek doznał urazu. Atmosfera w szatni nie była sielankowa, ale nie określajmy tego słowem konflikt. Powiedziałem piłkarzom, czego od nich wymagam. Gdy się przegrywa, nie można zamiatać pod dywan, ale trzeba mówić prawdę prosto w oczy. Było jednak, minęło, a spadła głowa trenera.

» Ściągnął pan zimą kolejną grupę piłkarzy, którzy przyczynili się do tego, że pan nie prowadzi już Górnika.
- Te transfery się obronią. Jesteśmy dopiero po czterech meczach wiosny, zawodnicy potrzebują czasu, aby wkomponować się w zespół. Marcis Oss jest nominowany do kadry narodowej. Ken Kallaste również gra w reprezentacji. To są zawodnicy, z których Górnik będzie miał pożytek.

» Pana misja zakończyła się jednak fiaskiem.
- Jestem przegrany, bo zostałem zwolniony, ale nie można nazywać mnie przegranym z innego powodu - przecież z Górnikiem nie spadłem. Decydujące mecze będą po sezonie regularnym i wtedy piłkarze będą grali lepiej. Doświadczyli w tym sezonie presji, porażek. To ich wzmocni, a nie pognębi. Ważne jest to, aby przegrane przekuć na coś pozytywnego. Spójrzmy, jak kiedyś było w Górniku. Adam Nawałka miał długą serię spotkań bez wygranej, a później wyciągnął drużynę oraz został selekcjonerem kadry narodowej. Leicester też niedawno walczył o utrzymanie, a teraz znakomicie sobie radzi w lidze angielskiej. Myślałem, że władze Górnika zaufają mi, będziemy zmierzać razem w jednym kierunku, ale tak się nie stało.

» Czy pana kontrakt został już rozwiązany?
- Na razie dostałem pismo, że zostałem zwolniony z czynności. Na piątek jestem umówiony z prezesem Markiem Pałusem i możliwe, że w tym dniu umowa zostanie formalnie rozwiązana.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]