Ken Kallaste, czyli z lotniska na mecz

Za dwa dni piłkarze Górnika oraz Pogoni jako pierwsi wyjdą na boisko po ligowej przerwie. O ile dla gości, którzy miejsce w mistrzowskiej ósemce mają już zagwarantowane, stawką będzie „tylko” walka o trzecie miejsce po rundzie zasadniczej, to zabrzanie powalczą o pierwszą w tym roku wygraną i ewentualne zmniejszenie dystansu do drużyn, z którymi za kilka tygodni będą rywalizować o pozostanie w lidze. Klubowi bardzo zależy na tym, by w piątek na trybunach zasiadło jak najwięcej widzów, między innymi stąd pomysł, by wejściówki na „Torcidę” sprzedawać już za 10 złotych. Jeszcze w zeszłym tygodniu istniało ryzyko, że ta trybuna zostanie zamknięta na mecz z „Portowcami”, jednak ostatecznie do tego nie doszło.
Górnik miał tylko jeden dzień przerwy w treningach, więc piłkarze już w „lany poniedziałek” wyszli na boisko treningowe. Uczestniczył w nich już Armin Cerimagić, który zagrał w „młodzieżówce” Bośni na pozycji rozgrywającego. Nie było i nie będzie także dziś Kena Kallaste i Marcisa Ossa. Ta dwójka grała we wtorek w meczach pierwszych reprezentacji. O ile Oss nie miał wymagającego rywala – Łotwa zagrała na wyjeździe z Gibraltarem, to Estonia z Kallaste w składzie zmierzyła się z wymagającą Chorwacją. To może być pewien problem dla trenera Jana Żurka, bowiem piłkarz dopiero dziś po południu ląduje w Polsce, więc przed meczem z Pogonią weźmie udział tylko w jednym treningu, 24 godziny przed pierwszym gwizdkiem. Kallaste ostatnio regularnie gra w wyjściowej jedenastce. - Przede wszystkim chcę, by wrócił do nas zdrowy. Zgoda, ponad tydzień nie mieliśmy go na zajęciach, ale nie robiłbym z tego wielkiego problemu. W zasadzie każdy klub w lidze ma piłkarzy, którzy byli na meczach kadry. Od wtorku do piątku mamy trzy dni, można się zregenerować. W wypadku Kallaste mówimy o piłkarzu, który ma „końskie” zdrowie. Zobaczymy go w czwartek na zajęciach i będziemy mądrzejsi – mówi trener Górnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]