Żale i gwizdy na trybunach przy Roosevelta

Jerzy Gorgoń pojawił się na Roosevelta. Usłyszał sporo pretensji fanów pod adresem działaczy i nie tylko.
Środkowi obrońcy Górnik byli wczoraj pod wyjątkową obserwacją. Na trybunach stadionu przy Roosevelta siedli bowiem obok siebie dwaj najwybitniejsi w historii klubu środkowy defensorzy. Stanisław Oślizło, który jest na każdym meczu, ale też Jerzy Gorgoń, który na kilka dni przyleciał do Polski i odwiedził rodzinne Zabrze. Gorgoń dzieciństwo i młodość spędził w Mikulczycach, dzielnicy Zabrza, grał w piłkę w miejscowej Sparcie, skąd jeszcze jako nastolatek przeniósł się do Górnika. Ten wybitny przed laty piłkarz od lat mieszka w Szwajcarii. Gorgoń ma na koncie medal mistrzostw świata (1974), złoto olimpijskie (1972), zagrał też z Górnikiem w finale PZP (1970).
Stanisław Oślizło doczekał się specjalnej oprawy, podczas której skandowano jego nazwisko. Kiedy nie ma sukcesów, to fani zmuszeni są żyć przeszłością.
Zdecydowanie mniej uprzejmi byli kibice wobec działaczy i władz Zabrza. Nim padł gol na 1:0 dla Górnika, kibice nie zostawili „suchej nitki” w zasadzie na nikim odpowiedzialnym za funkcjonowanie klubu. Nawet pod kierunkiem prezydent Zabrza, Małgorzaty Mańki-Szulik padły mocne słowa „Mańka-Szulik ty to czujesz, że nas wszystkich oszukujesz”. Tradycyjnie o swoim odejściu usłyszała spółka Stadion w Zabrzu, ale też prezes Górnika, Marek Pałus. To nowość, bowiem wcześniej nie słyszał on, że powinien pożegnać się z klubem. Wylewanie żalów i pretensji trwało około 20 minut. Potem przez pozostałą część meczu doping kibiców był naprawdę imponujący. Do ostatniego gwizdka. Wtedy na stadionie rozległy się gwizdy. "Kiedy w końcu zrozumiecie, że nasz Górnik rujnujecie". Fani zaśpiewali też pod adresem piłkarzy "Hej piłkarze, czy wy wiecie, że nasz Górnik rujnujecie?"

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online