Paweł Golański: Bardzo zależy mi na tym, aby Górnik pozostał w ekstraklasie

Paweł Golański w barwach Górnika zagrał w sześciu meczach, tylko raz od 1 do 90 minuty. W niedzielę wypadł bardzo słabo w Krakowie, gdzie Jan Żurek ściągnął go z boiska po 45 minutach. Dzisiaj Golański razem z Łukaszem Madejem i Maciejem Korzymem zostali odsunięci od pierwszego zespołu. - Byłem zaskoczony tą decyzją, chyba każdy z piłkarzy byłby zdziwiony tym, że zostaje przesunięty do rezerw. Trener Żurek nie rozmawiał ze mną, przekazał jedynie we wtorek informację, że w trójkę jesteśmy przesunięci do drugiej drużyny – to komentarz Pawła Golańskiego. - Takie kroki podjął trener i ja nie będę tego komentował. Przyjdzie czas, żeby tę sprawę wyjaśnić i wyprostować, ale teraz są ważniejsze rzeczy. Nie ma sensu obecnie tym się zajmować, bo zespół gra o utrzymanie. To jest priorytet. Nadal będę trzymał kciuki za chłopaków. Bardzo zależy mi na tym, aby Górnik pozostał w ekstraklasie. Mam nadzieję, że mimo tych zawirowań, jakie miały miejsce dzisiaj, drużyna rozegra przeciwko Podbeskidziu dobry mecz i wygra... - kończy Golański.
Inny jest przykład Madeja. Kiedy w 78 minucie meczu z Wisłą trener zmienił go na Szymona Skrzypczaka, 34-letni pomocnik jeszcze na boisku wyrażał niezadowolenie z tej decyzji. Potem ściągnął koszulkę i rzucił nią na ziemię, jeszcze długo nie mogąc się pogodzić z tym, że nie dograł meczu do końca. Pretensje o takie zachowanie mieli do piłkarza kibice, bo sytuację dokładnie pokazały telebimy w Krakowie. Madej ich za to przeprosił. - Jeśli chodzi o mnie to życzyłbym sobie w pierwszej kolejności, by wróciła radość z gry. To najważniejsza rzecz, ostatnio nie było z tym najlepiej - tak mówił Madej... pięć dni temu, kiedy obchodził urodziny. - Skoro podjęliśmy takie decyzje, to znaczy, że mamy pomysł na zastąpienie tych piłkarzy - mówi Jan Żurek. Prezes Marek Pałus poproszony o komentarz do tej decyzji powiedział krótko: - Zdecydował trener. Zarząd jego decyzje aprobuje.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online