Bartosz Kopacz: Długo czekaliśmy na taki mecz. Wciąż jesteśmy w grze

Górnik Zabrze pokonał Śląsk Wrocław 2:1 i obecnie szanse na utrzymanie nie są już tylko matematyczne.
» Radość kibiców po meczu była ogromna. Padły nawet opinie, że atmosfera jest taka, jakby Górnik już się utrzymał.
Bartosz Kopacz, obrońca Górnika: - Proszę się nie dziwić. Tyle miesięcy szło nam jak „po grudzie”, tyle było w tym sezonie rozczarowań, że każdy – kibice, ale też my piłkarze – czekał na taki mecz. Przecież jego dramaturgia była niesamowita. Najpierw strzał życia Bilińskiego, potem gol Sebastiana Stebleckiego. Coś takiego nie zdarza się często. A doping był fantastyczny. Także w tych trudnych momentach, kiedy nam nie szło, a rywal wyrównał. Ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że Górnik jeszcze się nie utrzymał. Żadnego rozluźnienia. Można się chwilę pocieszyć, bo jest z czego, i dalej wygrywać.

» Macie już za sobą mecze z dwoma teoretycznie najlepszymi zespołami grupy spadkowej, czyli Wisłą i Śląskiem. Powinno być teraz łatwiej?
- Nie wierzę. Tym drużynom oczywiście życzę teraz samych zwycięstw, bo wtedy zabiorą punkty naszym rywalom w walce o utrzymanie. Ale dziś determinacja zespołów zagrożonych jest tak wielka, a różnice w poziomie tak niewielkie, że łatwych meczów już nie będzie.

» Pierwsza myśl po golu Śląska na 1:1.
- Najpierw wściekłość, bo broniliśmy się dobrze. Po przerwie, mimo przewagi w polu, Śląsk praktycznie żadnej klarownej okazji nie miał. I wtedy padł gol, któremu trudno zapobiec. Na pewno nie było myśli, by bronić remisu, bo Śląsk może trafić nas jeszcze raz. Górnik musi wygrywać, dlatego jeszcze raz zaatakowaliśmy, oczywiście z zabezpieczeniem tyłów.

» W drugiej połowie wasza gra była daleka od ideału.
- To prawda. Cofnęliśmy się zbyt głęboko, nie potrafiliśmy dłużej utrzymać się przy piłce. Jak mówiłem, jako zespół coraz lepiej gramy w defensywie. Trudno nam strzelić gola, a nawet dojść przeciwnikowi do klarownej okazji, ale przy takiej grze aż się prosi wyprowadzić kilka szybkich ataków. W piątek nie bardzo nam to wychodziło, ale jest wygrana, są trzy punkty i wciąż jesteśmy w grze.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]