Waldemar Matysik: Górnik musi zostawić serce na boisku

- Wierzę, że zespół sobie poradzi - mówi z optymizmem o walczącym o utrzymanie Górniku legenda klubu z Zabrza, Waldemar Matysik.
Przed Górnikiem dwa ważne mecze - jutro z Koroną Kielce oraz w sobotę z Termaliką na zakończenie ekstraklasowych rozgrywek. Wybitny reprezentant Polski oraz legenda Górnika wierzy w to, że zespół, w którym z powodzeniem grał w latach 1979-1987 na dobre wygrzebie się ze strefy spadkowej. - To jest wielka szansa dla Górnika, by zdobyć 3 punkty i poprawić swoją sytuację w tabeli. Trzeba koniecznie wygrać, a potem mecz z Termaliką. Zobaczymy, jak to wszystko się ułoży, bo może być tak, że w przypadku wygranej z Koroną wystarczy remis w ostatniej kolejce. W tych ostatnich meczach chłopcy muszą serce i charakter zostawić na boisku! Drużyna i trener wiedzą o co chodzi, dobrze dobrana taktyka i wielka ambicja mogą pomóc. Oczywiście, zespół jest pod presją, musi wygrać, a to nie pomaga. Ale wierzę, że zespół sobie poradzi - uważa Waldemar Matysik.
Popularny „Waldi”, który obecnie mieszka w Niemczech, zapowiedział, że w połowie lipca odwiedzi Zabrze i obejrzy na żywo jedno ze spotkań Górnika na nowym stadionie. Ma nadzieję, że będzie to mecz Ekstraklasy. - Cieszy mnie bardzo to, ze frekwencja w Zabrzu dopisuje, że tak wielu kibiców ogląda Górnika i dopinguje go. W Zabrzu zawsze można było liczyć na kibiców, którzy są wielką siłą klubu - podkreśla Matysik.

źródło: Gornik Zabrze SSARedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online