Jan Żurek: Trzeba po prostu wygrać

Broniący się przed spadkiem Górnik podejmie we wtorek Koronę Kielce w przedostatniej kolejce piłkarskiej ekstraklasy. - Czeka nas znów walka o wszystko, po prostu trzeba wygrać - powiedział trener drużyny z Zabrza Jan Żurek.
Jego podopieczni zajmują przedostatnie miejsce w tabeli z punktem przewagi nad Podbeskidziem Bielsko-Biała. W poprzedniej kolejce na wyjeździe zremisowali bezbramkowo ze swoim imiennikiem z Łęcznej. Gospodarze mieli tam rzut karny obroniony przez Grzegorza Kasprzika.
- Karny to też element meczu. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji, przecież był m.in. słupek. Brakuje nam trochę szczęścia. Ten punkt może okazać się bardzo cenny. Zostały nam dwa mecze do końca sezonu i trzeba zrobić wszystko, by je wygrać - podkreślił bramkarz.
Szkoleniowiec zwrócił uwagę na brak czasu na treningi. - Możemy mówić o odnowie, regeneracji, bo gramy co dwa dni. Czeka nas diametralnie inny pojedynek. Musimy położyć na szali wszystko, nie tylko w ofensywie, ale i dobrze się bronić. Progres jest widoczny, tyle, że nie przekłada się to na punkty. Wiemy, że zainteresowanie kibiców meczem jest bardzo duże, liczymy na ich wsparcie we wtorek. Ono jest nam bardzo potrzebne. Jesteśmy cały czas na dole, czeka nas walka - zaznaczył Żurek, który przed laty był w Górniku trenerem Marcina Brosza, obecnego szkoleniowca Korony.
- Jak go zapamiętałem? Nie miałem z nim żadnych problemów. Był dobrym, ambitnym piłkarzem i jest dobrym, skutecznym trenerem - stwierdził Żurek, który prowadzi zabrzan od początku marca.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online