Górnik rozstanie się ze sporą grupą piłkarzy

Z graczy, którym kończą się kontrakty z Górnikiem, ofertę nowego dostanie prawdopodobnie tylko Grzegorz Kasprzik.
Sporej grupie piłkarzy Górnika kończą się kontrakty. To Grzegorz Kasprzik, Sebastian Przyrowski, Paweł Widanow, Mariusz Magiera, Radosław Sobolewski, Szymon Skrzypczak i Aleksander Kwiek. Prawdopodobnie żaden z nich - poza Kasprzikiem - nie dostanie propozycji nowej umowy. Kończy się też wypożyczenie Radosława Janukiewicza. Ponoć są kluby chętne pozyskać Marcisa Ossa (Jagiellonia?), Bartosza Kopacza i Romana Gergela. Raczej będzie chciał odejść z Zabrza Ken Kallaste. A co z odsuniętymi przez Jana Żurka od zespołu Pawłem Golańskim, Łukaszem Madejem i Maciejem Korzymem? W tym wypadku aż się prosi, by w miarę szybko określił się trener, który będzie z zespołem pracować w pierwszej lidze. Jeżeli będzie to Żurek, to wspomniane trio zapewne będzie chciało odejść z Zabrza.
Z drugiej strony - wracają z wypożyczeń Dawid Plizga, Konrad Nowak i Mateusz Kuchta, a latem do treningów wrócą Rafał Kosznik, Dominik Sadzawicki i Marcin Urynowicz. Do kadry pierwszej drużyny może zostać już włączony Sebastian Leszczak. To siedmiu graczy, którzy wiosną nie grali, a którzy w klubie są. Decyzji personalnych, które trzeba podjąć, jest więc sporo. Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Górnik może zaproponować każdemu zawodnikowi obniżenie umowy o 50 procent. Jeżeli piłkarz odmówi, strony będą się mogły rozstać bez zobowiązań. Wszystko pod warunkiem, że pracodawca nie ma zaległości finansowych. Jak w takiej sytuacji zareaguje np. Jose Kante? Czy będzie chciał zostać? Czy klub będzie chciał, by został?
W Zabrzu nie ma już Kena Kallaste i Marcisa Ossa, którzy zostali powołani do reprezentacji - odpowiednio - Estonii i Łotwy. Kante czeka na narodziny dziecka, więc musi wracać do Hiszpanii. Ponadto brakowało na wczorajszych zajęciach Romana Gergela, który musiał pojechać na pogrzeb w rodzinie. Na pozostałe treningi Słowak ma jednak wrócić. Czy jednak powalczy z Górnikiem o powrót do ligi? Pytań bez odpowiedzi jest dziś na Roosevelta bardzo dużo.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]