Kto zostanie trenerem Górnika?

Być może w poniedziałek będą znane pierwsze decyzje personalne na Roosevelta. Mija właśnie tydzień od spadku Górnika z ligi.
Jeżeli ktoś przypuszczał, że już pierwsze dni po degradacji przyniosą na Roosevelta personalne trzęsienie ziemi, to musi jeszcze poczekać. Na razie wszystko jest bez zmian, czyli funkcję prezesa pełni Marek Pałus, a zajęcia z zespołem prowadzi Jan Żurek. - Rozmowy trwają. Dodam, że dotyczą kilku różnych spraw. W poniedziałek powinniśmy wiedzieć o wiele więcej – tyle powiedział dla katowickiego "Sportu" wczoraj prezes klubu. Czy utrzyma się na tej posadzie dowiemy się we wtorek, kiedy zbiera się rada nadzorcza spółki.
A rozmowy, o których wspomniał, toczą się z kandydatami do objęcia stanowiska trenera oraz dyrektora sportowego Górnika. Kandydat na to drugie stanowisko jest w zasadzie tylko jeden. To Artur Płatek. Ponoć wola współpracy jest z obu stron, ale ostateczna decyzja ma zapaść w poniedziałek. Płatek jeszcze rok jest związany umową z Borussią Dortmund, gdzie od kilku lat pełni rolę skauta. Pogodzenie obu stanowisk raczej nie wchodzi w rachubę.
Nowy trener? Oficjalnie nikt nazwisk nie podaje, ale dziś najpoważniejsi kandydaci do przejęcia Górnika to Marcin Brosz i Piotr Mandrysz. Co ciekawe, obaj prowadzili zespoły przeciwko zabrzanom w dwóch pożegnalnych meczach Górnika przed degradacją! Broszowi kończy się umowa z Koroną, a Mandryszowi z Termalicą. Był też pomysł zatrudnienia Dariusza Dźwigały, ale to rozwiązanie nie jest już aktualne. Nie jest wykluczone, że gdyby z żadnym z tych kandydatów Górnik nie doszedł do porozumienia, to zespół wciąż będzie prowadzić Jan Żurek. Na pewno na spotkanie z radą nadzorczą Marek Pałus chciałby pójść z konkretnymi ustaleniami.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]