16 zawodników może odejść z Górnika

Rada nadzorcza może dziś podjąć ważne decyzje w sprawie Górnika Zabrze, również w sprawie pozbycia się kilku zawodników.
Czy we wtorek poznamy pierwsze konkretne decyzje personalne dotyczące przyszłości Górnika? Być może tak, skoro o godzinie 16. zbiera się rada nadzorcza spółki, która wysłucha prezesa Marka Pałusa. Ma on przedstawić swoją analizę przyczyn sportowej porażki klubu, który spadł z ekstraklasy, a także zaprezentować pomysł na funkcjonowanie Górnika w nowej, pierwszoligowej rzeczywistości. Potem rada może podjąć decyzję w sprawie przyszłości zarządu, łącznie z jego odwołaniem.

Niejako wstępem do dzisiejszego spotkania była poniedziałkowa wizyta sztabu szkoleniowego oraz zarządu w ratuszu i spotkanie z prezydent Zabrza, Małgorzatą Mańką-Szulik. Rozmawiano ponad dwie godziny, ale żadne konkretne ustalenia nie zapadły. Prezes Pałus nie usłyszał czy jego czas już minął, czy mimo sportowej porażki nadal ma pełnić tę funkcję. Nie wiadomo też jaka będzie przyszłość Jana Żurka. A są to decyzje kluczowe, które powinny być podjęte jak najszybciej.

Dziś nie bardzo wiadomo, kto ma rozmawiać z piłkarzami na temat ich przyszłości. Z kim rozwiązać umowę, na kim budować fundament zespołu, który będzie grać w pierwszej lidze, komu obniżyć umowy i o jaką kwotę. Przypomnijmy, że klub po spadku może zaproponować „obcięcie” kontraktu do 50 procent, ewentualnie rozwiązać każdą umowę z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Z informacji "Sportu" wynika, że na liście piłkarzy do „odstrzału” jest aż szesnaście nazwisk. Wśród nich ponad połowie kończą się kontrakty, są też na tej liście zawodnicy odsunięci w końcówce sezonu od pierwszej drużyny przez Jana Żurka, czyli Łukasz Madej, Paweł Golański i Maciej Korzym. Byłoby więc wskazane, gdyby wpływ na decyzje personalne miały osoby, które w nowym sezonie wezmą na siebie odpowiedzialność za prowadzenie drużyny.

Poza tym trzeba się liczyć z tym, że część graczy, których Górnik chciałby zostawić na nowy sezon, może nie wiązać swojej przyszłości z drużyną z Roosevelta. Ponoć chce odejść Ken Kallaste, jest też zainteresowanie innych klubów Bartoszem Kopaczem, Adamem Danchem i Romanem Gergelem.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]