Dariusz Dźwigała blisko Górnika?

Dariusz Dźwigała jest najpoważniejszym kandydatem do objęcia posady trenera Górnika Zabrze. Rozmowy trwają - pisze SportSlaski.pl.
Według informacji serwisu do podpisania umowy jest już blisko. Dźwigała wcześniej był łączony z Górnikiem kilka razy - m.in. gdy pracę w Zabrzu stracił Leszek Ojrzyński. Wtedy postawiono jednak na Jana Żurka. Ostatnio w mediach pojawiły się informacje, że jest kandydatem do pracy w Koronie Kielce i Podbeskidziu Bielsko-Biała.

Karierę trenerską rozpoczynał w 2008 roku w Stali Otwock, później prowadził Radomiaka Radom. W sezonie 2012/2013 był asystentem Tomasza Hajto w Jagiellonii Białystok, następnie pracował w Victorii Sulejówek (grający dyrektor sportowy), Polonii Warszawa i Arce Gdynia. Ostatnio pracował w Dolcanie Ząbki. W 2015 roku został wybrany przez Polski Związek Piłkarzy najlepszym trenerem w I lidze. W poprzednich rozgrywkach jego zespół został wycofany po rundzie jesiennej.

Jako piłkarz rozegrał w Ekstraklasie 258 spotkań, w których zdobył 34 bramki. W latach 1996-1999 wystąpił w 72 ligowych meczach Górnika.

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online