Bartosz Sarnowski: Trzeba się przygotować do trudnej batalii w 1. lidze

Były szef Lechii Gdańsk Bartosz Sarnowski został w piątek prezesem Górnika Zabrze. Zastąpił odwołanego Marka Pałusa. - Jestem przekonana, że szybko wrócimy do ekstraklasy - powiedziała prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik.
- Na ostateczny wynik złożyło się wiele czynników. Do historii nie warto wracać. Na pewno gdyby wszyscy włożyli tyle serca, ile miasto, to bylibyśmy dziś w innym miejscu - dodała. 

Samorząd jest większościowym właścicielem Górnika. Mańka-Szulik zapowiedziała podczas zwołanej w trybie pilnym piątkowej konferencji prasowej kontynuowanie rozproszenia akcjonariatu poprzez dalszą sprzedaż udziałów kibicom. W przyszłości ich przedstawiciel miałby się znaleźć w radzie nadzorczej.

Sarnowski przyznał, że złożył swoją aplikację po ostatniej kolejce, która zdecydowała o spadku.

- Cieszę się, że spotkała się z ciepłym przyjęciem. Nie myślę o jakimś "czyszczeniu" w klubie. Od dziś zaczynam poznawać Górnika od środka. Klimat wokół nie wygląda za dobrze. Ale mam podejście optymistyczne. Zadanie jest trudniejsze niż w Lechii, bo ona nie spadła - powiedział nowy prezes.

Dodał, że w ciągu tygodnia będzie wiadomo, kto poprowadzi drużynę w nowym sezonie. Górnik kończył minione rozgrywki pod kierunkiem Jana Żurka.

- Kondycja klubu jest dość trudna, ale nie taka, aby sobie z nią nie poradzić. Trzeba się przygotować do trudnej batalii w 1. lidze. Na temat budżetu jeszcze nie rozmawiałem z z właścicielem - stwierdził Sarnowski.

Przewodniczący rady nadzorczej Górnika Tomasz Młynarczyk, komentując medialne doniesienia w kwestii burzliwej wizyty kibiców podczas ostatniego posiedzenia stwierdził, iż z sympatykami spotyka się często i chętnie.

- Te spotkania mają różny charakter, temperatura też bywa różna. Nigdy nie czułem się zagrożony - wyjaśnił. Przyznał, że kandydatów do objęcia stanowiska prezesa było kilku.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]