Prezydent Zabrza: Chcę zaprosić kibiców do wsparcia i współrządzenia klubem

Małgorzata Mańka-Szulik zabrała głos w sprawie spadku drużyny Górnika do pierwszej ligi i przyszłości klubu.
We wtorek wieczorem z funkcji szefa Górnika został odwołany Marek Pałus. Była to jedyna ważna decyzja, jaka zapadła po spotkaniach władz klubu z panią prezydent Małgorzatą Mańką-Szulik oraz z radą nadzorczą. Kolejne decyzje miały zapaść w następnym tygodniu, ale niespodziewanie, nawet dla wielu pracowników zabrzańskiego klubu, w piątek naprędce zorganizowano konferencję prasową, na której pani prezydent przedstawiła Bartosza Sarnowskiego, następcę Marka Pałusa. - Nie szukamy winnych, ale szukamy rozwiązań. Gdyby wszyscy włożyli w pracę dla klubu tyle serca, co miasto, to dziś bylibyśmy w innym miejscu. Nasza sytuacja nie jest gorsza, niż wtedy, gdy Allianz postanowił wycofać się z klubu. Miasto jest na dobre i na złe z klubem. Dziękuję panu Markowi Pałusowi, który w trudnym momencie podjął się wyzwania i zarządzał Górnikiem. Nowy prezes także wchodzi w trudnym momencie – argumentowała Małgorzata Mańka-Szulik.

Uczucie nie gaśnie
Pani prezydent wielokrotnie starała się podkreślać miłość i zaangażowanie miasta wobec klubu z Roosevelta. O negatywnych stronach za bardzo nie chciała mówić. - Pomysłów na Górnika było wiele, ciągle do klubu wpływają różne kandydatury. Na ostateczny wynik składa się wiele czynników i nie warto już wracać do przeszłości, a skupić się na tym, co jest do zrobienia. Wokół Górnika dzieje się bardzo wiele. To nie była łatwa dekada, ale zawsze staraliśmy się pomagać Górnikowi. Miasto Zabrze podjęło się trudnego obowiązku wspierania i finansowania Górnika. Proszę spojrzeć, gdzie są inne niegdyś górnicze kluby? Są poza ekstraklasą. Jestem jednak przekonana, że Górnik wróci do ekstraklasy – opowiadała Mańka-Szulik.

Akcje i kibice
Także dla fanów Górnika miała coś pani prezydent. Okazuje się, że w najbliższym czasie klub będzie emitował nowy pakiet akcji, które mogą nabyć nowe podmioty. - Przeprowadzimy powszechną sprzedaż akcji i chcę zaprosić kibiców do wsparcia i współrządzenia klubem. Wybrany w sposób demokratyczny przedstawiciel kibiców będzie mógł zasiadać w radzie nadzorczej klubu – poinformowała Małgorzata Mańka-Szulik.
Zresztą obietnic i kreślenia ambitnych planów, było więcej. - Stawiamy na rozwój szkolenia młodzieży, w Centralnej Lidze Juniorów będziemy mieli dwie zabrzańskie drużyny, a tylko kilka największych miast może się pochwalić tym samym. Poza tym przygotowujemy się do zbudowania nowoczesnego ośrodka szkoleniowego, złożonego z ośmiu płyt piłkarskich. Jest to nasz plan na najbliższe pięć lat – zapewniała pani prezydent.
Piękne wizje to jedno, ale zwykli kibice czekają jednak na konkrety dotyczące zespołu „tu i teraz”. Według zapewnień przedstawicieli klubu, inne kluczowe sprawy mają zapaść w następnym tygodniu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]