Forum
 

Bartosz Sarnowski spotkał się z Markiem Pałusem

Bartosz Sarnowski, który w piątek dostał nominację na stanowisko prezesa Górnika Zabrze, jeszcze tego samego dnia zadeklarował, że będzie chciał się spotkać z odwołanym trzy dni wcześniej z tego stanowiska Markiem Pałusem. Do takiego spotkania doszło wczoraj na Roosevelta. Obaj panowie rozmawiali sporo ponad godzinę. Sarnowicz, który weekend spędził w rodzinnym Gdańsku zapowiadał, że w trwającym tygodniu chce poznać sytuację finansowo-kadrową Górnika. Obiecał też, że do końca tygodnia klub ogłosi nazwisko nowego trenera. Kandydatów wciąż jest trzech; Marcin Brosz, Piotr Mandrysz i Czesław Michniewicz. Co ciekawe, dokładnie to samo trio pojawia się wśród potencjalnych następców Roberta Podolińskiego w Podbeskidziu Bielsko-Biała.
Póki nie ma trenera, Górnik nie prowadzi żadnych rozmów z piłkarzami na temat ich przyszłości. - Myślę, że w przyszłym tygodniu siądziemy do pierwszych negocjacji – mówi dla "Sportu" jeden z menedżerów. Wiadomo, że jeszcze Jan Żurek, który formalnie wciąż pełni funkcję pierwszego trenera, rozmawiał na tematy kadrowe z poprzednikiem obecnego prezesa. Górnik brał pod uwagę rozstanie się z kilkunastoma piłkarzami, na co pozwalają obowiązujące przepisy. Jeżeli klub nie ma zaległości finansowych – Górnik ma, bowiem ostatnie pensje piłkarze dostali blisko trzy miesiące temu – to każdemu graczowi można wręczyć z miesięcznym wyprzedzeniem wypowiedzenie kontraktu. Siedmiu zawodnikom umowy kończą się z końcem czerwca i wszystko wskazuje na to, że z tej grupy tylko Grzegorz Kasprzik dostanie propozycję nowej umowy na Roosevelta.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online