Zmarł Henryk Loska, wieloletni działacz Górnika

W dniu 4 czerwca w wieku 83 lat zmarł Henryk Loska, zasłużony działacz Górnika i PZPN.
W latach 70-tych Henryk Loska był kierownikiem sekcji piłkarskiej Górnika Zabrze, z powodzeniem działał też w PZPN. Pracując w Ministerstwie Górnictwa w Katowicach, zaangażował się jako działacz w budowę wielkiego Górnika Zabrze. Jego przyjaciel, Stanisław Oślizło wspomina, że to właśnie Pan Henryk przywrócił wiarę piłkarzom Górnika w awans do finału Pucharu Zdobywców Pucharów w 1970 r. Po remisie 2:2 Górnika z AS Roma na Stadionie Śląskim uzyskanym po dogrywce, wszyscy piłkarze zabrzańscy siedzieli w szatni załamani sądząc, że to rywal zagra w wielkim finale. I wówczas do szatni wpadł Pan Henryk, który oznajmił zawodnikom, że bramki zdobyte w dogrywce nie liczą się podwójnie i o wszystkim zadecyduje trzeci mecz z Włochami.
Ostatni raz pojawił się na Roosevelta 21 lutego 2016 roku, kiedy to wspólnie ze swoją małżonką, kiedyś niezwykle popularną spikerką telewizyjną Krystyną Loską oglądał na Arenie Zabrze Wielkie Derby Śląska.
Pogrzeb Henryka Loski odbędzie się w najbliższy czwartek w Tychach (godz. 12:00) w Kościele św. Marii Magdaleny (ul. Damrota 62).

źródło: Górnik Zabrze SSARedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online