Marcin Brosz: Dać szansę rehabilitacji

Nowy trener piłkarzy spadkowicza z ekstraklasy Górnika Zabrze Marcin Brosz chce dać zawodnikom szansę rehabilitacji. „Oczywiście – nie wszystkim” – zaznaczył szkoleniowiec.
Brosz w poprzednim sezonie pracował w ekstraklasowej Koronie Kielce. W Zabrzu zastąpił Jana Żurka, który wrócił do działu skautingu.
„Zacząłem tutaj kiedyś pewną pracę jako zawodnik. Mieliśmy bardzo ambitne plany, których wtedy nie udało się zrealizować. Górnik dał mi szansę zaistnienia w ekstraklasie. Teraz jest najlepszy moment, by tę pracę dokończyć” – dodał trener.
Przyznał, że miał propozycje pracy z klubów polskich i zagranicznych. „Ale już po pierwszej rozmowie tutaj uznałem, że to bardzo ambitny plan. A to jest kluczem w pracy” – wyjaśnił.
Prezes klubu Bartosz Sarnowski stwierdził, że za wyborem Brosza przemawiało jego doświadczenie we wprowadzaniu zespołu do ekstraklasy i znajomość realiów pierwszoligowych.
Szkoleniowiec zapowiedział uzupełnianie składu Górnika o zawodników z regionu. Podkreślił, że konieczne będzie wzmocnienia siły ofensywnej drużyny, która była słabą stroną w poprzednim sezonie.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online