Górnik proponuje nowe kontrakty Kwiekowi i Magierze

Piłkarze Górnika wczoraj kontynuowali rozpoczęte w poniedziałek badania wydolnościowe. Jednak równie ważne – dla klubu, trenera i drużyny – są rozmowy prowadzone przez prezesa Bartosza Sarnowskiego na temat nowych kontraktów dla zawodników, których trener Brosz widzi w kadrze na nowy sezon. Odbywa się ich dziennie blisko dziesięć. Nie jest tajemnicą, że Górnik proponuje dużo niższe umowy, choć trzeba też pamiętać, że wielu z piłkarzy miało zapis o znaczącym - najczęściej 50-procentowym - obniżeniu miesięcznej wypłaty. Nowe kontrakty klub proponuje grupie graczy, których umowy dobiegły końca. Są wśród nich Aleksander Kwiek i Mariusz Magiera. Być może zostaną w klubie, ale na znacznie gorszych warunkach niż mieli. O ile oczywiście na nie przystaną.
Wśród trenujących nie ma piłkarzy, których Marcin Brosz nie chce. Maciej Korzym, Paweł Widanow, Michał Janota, Paweł Golański, Łukasz Madej... Oni w zajęciach nie uczestniczą. Madej z Górnikiem ma jeszcze ważny kontrakt, ale raczej rozwiąże go w zamian z rezygnację z finansowych zaległości. To samo może mieć miejsce w wypadku Kena Kallaste.
Nadal nie ma w Zabrzu Marcisa Ossa i Jose Kante. Górnik wystosował do nich wezwanie szybkiego przyjazdu na zajęcia, ale druga strona póki co nie odpowiada. Może to dziwić w przypadku Ossa, który kilka razy deklarował, że chce zostać w Górniku po degradacji z ekstraklasy.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]