Forum
 

Arena Zabrze - koniec pierwszego etapu budowy stadionu

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w ostatnich dniach czerwca zakończony został I etap modernizacji zabrzańskiego stadionu. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie strefy biur na poziomie +2, pomieszczeń komercyjnych pasażu od strony ul. Roosevelta oraz garażu podziemnego na poziomie 0 wraz z obiektami zagospodarowania terenu - jak droga dojazdowa do strefy pożarowej pomieszczeń komercyjnych, zjazdy z ul. Piłsudskiego oraz Damrota. 

Wydanie decyzji zostało poprzedzone obowiązkową kontrolą, która wykazała, że przyjęte przez inwestora rozwiązania techniczne umożliwiają użytkowanie objętych pozwoleniem stref obiektu zgodnie z pierwotnym założeniem i zachowaniem obowiązujących przepisów prawa.

Przypomnijmy, że już wiosną tego roku Arena Zabrze zaczęła działać jako w pełni funkcjonalny stadion piłkarski z pojemnością 24563 miejsc z zapleczem gastronomicznym i sanitarnym, klubem biznesowym i lożami VIP. Pierwszym meczem jaki odbył się przy pełnych trybunach Areny Zabrze były Wielkie Derby Śląska rozegrane pomiędzy Górnikiem Zabrze i Ruchem Chorzów 21 lutego. W sumie siedem meczów ostatniego sezonu Górnika Zabrze obejrzało na Arenie Zabrze ponad 100 tysięcy widzów.

źródło: stadion-zabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online