Dzisiaj sparing z FK Fotbal Trinec

Górnik w środę o 17.00 zagra sparing z FK Fotbal Trinec. Zobaczymy większość zawodników, którzy kończyli poprzedni sezon. Mecz odbędzie się prawdopodobnie na bocznym boisku. To sparing wyjątkowy, bo pierwszy w Zabrzu po degradacji Górnika z ligi. Na boisku zobaczymy zresztą większość zawodników, którzy kończyli poprzedni sezon. - Planuję, że zagra trzynastu zawodników. Nie powiem o nich, że to „pierwszy skład”, bo do rozpoczęcia rozgrywek mamy jeszcze sporo czasu, ale na pewno będą to bardziej znani zawodnicy od tych, którzy grali kilka dni temu z reprezentacją bezrobotnych zawodników z Hiszpanii - nieco tajemniczo, ale też sugerując, kto wyjdzie na murawę, mówi trener Marcin Brosz. Kibice powinni więc zobaczyć w akcji między innymi Adama Dancha, Bartosza Kopacza, Grzegorza Kasprzika, Romana Gergela i Erika Grendela.

O odejściu Słowaków z klubu jest coraz ciszej. Żadnych konkretnych ofert na razie nie ma, a biorąc pod uwagę, że Gergel ma w kontrakcie zapisaną stosunkowo wysoką kwotę odstępnego jest mało prawdopodobne, by po słabej rundzie wiosennej ktoś chciał ją wyłożyć na stół. Erik Grendel? Po kontuzji jest już zdrowy i sądząc po jego słowach, jest zdecydowany na grę w Górniku.

- Nasz trener ma pomysł na granie, na pewno trochę inny od poprzedników. Marcin Brosz ma spore doświadczenie, na pewno z nim na ławce damy radę. Górnik mi pomógł, więc ja też chcę zrewanżować się tym samym i pomóc Górnikowi. To zrozumiałe - deklaruje defensywny pomocnik, który z powodu kontuzji stracił niemal całą wiosnę. Czy dziś zagra? Akurat w sobotę wyszedł na boisko przeciwko reprezentacji bezrobotnych piłkarzy z Hiszpanii, więc dziś może dostać wolne.

Z powodu urazu nie wyjdzie na murawę Szymon Matuszek, który ma naciągnięty mięsień dwugłowy. - Nic poważnego, ale na środę nie będę gotowy - mówi defensywny pomocnik Górnika.

Powinni za to zagrać wracający z wypożyczeń Mateusz Kuchta, Konrad Nowak i Dawid Plizga. - Jak się zachowuje? Bardzo dobrze, to profesjonalista - krótko mówi trener Brosz pytany o piłkarza, który był wypożyczony do Termaliki i wiele razy podkreślał, że chciałby wciąż grać w ekstraklasie.

Więcej w "Sporcie".

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]