Mariusz Magiera o odejściu z Górnika: Nie była to dla mnie łatwa decyzja

- Nie była to dla mnie łatwa decyzja. Cały czas to w głowie siedzi, ale staram się jak najszybciej o tym zapomnieć - mówi w rozmowie ze "Sportem" Mariusz Magiera, który kilka dni temu po wielu latach gry w barwach Górnika rozstał się z Zabrzem i w nowym sezonie będzie występował w Podbeskidziu Bielsko-Biała. 

Po ośmiu latach zamienił pan Górnika Zabrze na Podbeskidzie Bielsko-Biała. Co o tym zadecydowało?
Mariusz Magiera: - Od dłuższego czasu oswajałem się z myślą o tym, że odejdę z Zabrza. Ostatnie pół roku wyglądało w Górniku tak, że praktycznie nie grałem. Starałem przygotować się na tę decyzję. Ostatecznie wyszło na to, że postanowiłem spróbować czegoś nowego i zobaczymy, jak to się wszystko ułoży.

Żal było odchodzić z Górnika? Zabrze to kawał pańskiej piłkarskiej kariery.
- Na pewno tak. Nie była to dla mnie łatwa decyzja. Cały czas to w głowie siedzi, ale staram się jak najszybciej o tym zapomnieć. Muszę się skoncentrować na przyszłości w nowym klubie.

Górnik nie chciał pana zatrzymać? Nie złożył oferty nowego kontraktu?
- Była oferta z Górnika. Ale o tym, że zdecydowałem się na odejście zdecydowały względy osobiste, o których szerzej nie chciałbym mówić, bo to niepotrzebne. Gra w Podbeskidziu to dla mnie z pewnością nowe wyzwanie. Myślę, że zmiana otoczenia dobrze mi zrobi i pójdę do przodu.

Czy fakt, że pochodzi pan regionu miał wpływ na decyzję o przenosinach do Podbeskidzia?
- Akurat to, że pochodzę z Andrychowa nie ma dla mnie większego znaczenia. Ważniejszy był cel Podbeskidzia, który jest jasno określony. Faktycznie, ten argument na pewno miał wpływ na moją decyzję. Chcę awansować do ekstraklasy. Ale tak naprawdę dopiero po sezonie zobaczymy, czy wykonałem krok w dobrą stronę.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online