Sparing: Górnik Zabrze - Karpaty Lwów 1:0 (1:0)

Górnik Zabrze wygrał w sparingu 1:0 (1:0) z Karpatami Lwów - siódmą drużyną ukraińskiej ekstraklasy. Bramka: Adam Wolniewicz (20.). Żółte kartki: Nowotriasow, Sawoszko.

Skład Górnika, I połowa: Kuchta - Matuszek, Kopacz, Szeweluchin, Wolniewicz - Gergel, Danch, Przybylski, Nowak, Ćerimagić - Urynowicz. II połowa: Kasprzik - Teichman, Gajda, zawodnik testowany, Ambrosiewicz - Plizga, zawodnik testowany (84. Wajsak), Pawłowski (89. Kiklaisz), Żurkowski, Wolsztyński - Skrzypczak.

Karpaty, czyli solidny średniak ukraińskiej ekstraklasy, dwa dni wcześniej rozbił przy Cichej odliczający już dni do startu sezonu Ruch Chorzów (3:0), dlatego przy Roosevelta mogli z lekkimi obawami oczekiwać tego sparingu. Z drugiej jednak strony - no właśnie, to raptem dwa dni przerwy, a będąc dokładniejszym - niecałe 48 godzin. Drużyna z Lwowa, przebywająca na obozie w Wodzisławiu, rozpoczęła dokładnie tą samą jedenastką, która ograła "Niebieskich". Spadkowiczowi z elity uległa.
Prowadzenie Górnikowi dał Adam Wolniewicz. 23-latek, wystawiony przez Marcina Brosza na lewej obronie, doskoczył do piłki odbitej po rzucie wolnym i pięknym strzałem w "długi" róg zaskoczył golkipera Ukraińców. Nie dziwiła więc spontaniczna radość zawodnika, który cały poprzedni sezon spędził w III-ligowych rezerwach.
Sytuację tę widziało z trybun niewielu kibiców. Przez pierwsze 20 minut sparingu kibice zza stadionu głośno wyrażali swoje niezadowolenie. Na widowni było kilkaset osób, reszta została pod bramami, jako że była to impreza niemasowa (maksymalnie 999 widzów). Przy stanie 1:0 jednak chętni weszli. Wydaje się, że sparing obserwowało właśnie około 1000 fanów Górnika.
Zabrzanie mogli pokusić się o drugiego gola. Niezłych szans nie wykorzystali Armin Cerimagić, Bartosz Kopacz czy - już w drugiej połowie - Dawid Plizga oraz Szymon Skrzypczak. W końcówce ten ostatni strzelił piłką w słupek. Po przeciwnej stronie boiska, kilkoma kapitalnym interwencjami w odstępie błysnął Grzegorz Kasprzik.

źródło: Sport / Górnik Zabrze SSA